Petržalčanky u nás bodovali naplno

bk-zvolen_bk-petrzalka-aswbl-8

Rozskok na úvod zápasu. Foto: ZV-podujatia

V predposledný novembrový víkend sa ďalšími zápasmi rakúsko-slovenská liga ASWBL prehupla za svoju polovicu, vo Zvolene sa hral zápas už 16. kola a do Zvolena prišiel ženský BK Petržalka. Pred samotným zápasom sa dalo tušiť, že to bude nielen  ťažší, ale najmä húževnatejší súper, ktorý aj napriek tomu, že má skoro podobnú bilanciu v tejto sezóne neprišiel sem do kráľovského mesta prehrať. Ako sa napokon v samotnom zápase ukázalo, nebol to súper nezdolateľný, ale napokon nás predsa len zdolal. V úvode zápasu poriadne zabrali Petržalčanky a našim chvíľu trvalo, kým našli primeranú odpoveď. Tá prišla dosť rýchlo, ale do konca prvej štvrtiny mali hosťujúce ženy náskok päť bodov 13:18

Vyrovnanou partiou sa dá nazvať druhá štvrtina, kedy sa na oboch stranách viac bránilo ako útočilo a tak body veľmi nepribúdali. V tejto štvrtine bolo možné zaznamenať patričnú nevôľu trénera a ľudí z tribúny na verdikty rozhodcu. Aj ten fakt, že sa často prerušovala hra viedol k patričnej nervozite na oboch stranách 27:37.

Po prestávke to boli opäť súperky, ktoré značne zabrali, ale naše patrične opätovali ich aktivitu a zápas sa v určitých momentoch vyvíjal aj tak, že by bolo možné ho nakloniť na našu stranu. Pred poslednou štvrtinou bol však stav 42:52.

V poslednej štvrtine si svoj náskok zvýšili Petržalčanky, ktoré rýchlou a kvalitnou hrou dotiahli tento zápas do víťazného konca 62:74