Noc divadiel v DJGT všetkých príjemne pobavila

noc-divadla-2015-djgt-28

Záver podujatia sa tradične konal pred divadlom. Foto: ZV-podujatia

V predposlednú sobotu v novembri 21.11.2015 sa konal v divadelnej sále Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene v poradí už 6. ročník podujatia Noc divadiel pod titulom „Nezapadli ste?“.

Noc divadiel je podujatie európskeho charakteru, do ktorého sa vo veľkom počte zapájajú aj slovenské divadlá v týchto mestách:

Banská Bystrica, Bátovce, Bratislava, Košice, Lučenec, Malacky, Martin, Nitra, Prešov, Púchov, Semorovo, Senec, Soblahov, Tesáre, Trenčín, Trnava, Zvolen a Žilina. Podujatie ako také organizuje Divadelný ústav Bratislava v spolupráci s divadlami na celom Slovensku. Do tohtoročnej Noci divadiel sa zapojilo aj viac ako 10 európskych krajín.

V DJGT sa tento rok niesol v duchu Talkshow a tém, ktoré nezapadli prachom a samotný program uvádzala herecká dvojica Ondřej Daniš a Daniel Výrostek.

Počas viac ako troch hodín sa divákom predstavilo Pink Harmony, Nelly Novodomská, Divadlo Zelienka, zástupkyňa Hriňovského divadla, svoju časť tu s dvomi šarmantnými dámami strávil aj Daniel Detto a medzi jednotlivými časťami programu zahrala kapela Marcel Daniš a priatelia.

Nakoľko sa program  niesol v duchu Talkshow, dostali diváci v sále možnosť esemeskou položiť otázku priamo riaditeľke divadla Jane Raffajovej. Na vskutku zaujímavé otázky odpovedala s pokojom  jej vlastným.

K záveru programu sa konala dražba  zaujímavých predmetov z divadelného archívu (čajová súprava) a tiež predmetov,  ktoré darovali samotní herci divadla, či už sa jednalo o sladkú tortičku Richarda Sanitru, škatuľu Barbory Špánikovej alebo o starý zohrievač dutín od Jany Pilzovej. Všetky tieto predmety začínali na sume 5€ a  licitátorom bol taktiež člen divadla Vladimír Rohoň.

Po skutku zaujímavom predstavení sa pred divadlom pár minút po polnoci tak ako každý rok čítali divadelné posolstvá a po záverečnom slove riaditeľky divadla ING. Jany Raffajovej sa považovala táto noc pre tento rok za ukončenú.

Video

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: