• Ne. okt 1st, 2023

V ŠKK Zvolen mali v úvode decembra pestrý program

Autor IMG_1979

dec 14, 2015 ,
skk-zvolen-otvorenie-2
Krasokorčuliarky ŠKK Zvolen. Foto: ZV-podujatia

TS: Prvý decembrový víkend mali krasokorčuliarky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK) nabitý kultúrny ale hlavne športový program.

Už v piatok poobede sa všetkých 15 aktívnych krasokorčuliarok ŠKK zúčastnilo slávnostného otvorenia mobilnej ľadovej plochy na zvolenskom námestí predvedením ukážok z ich krasokorčuliarskeho umenia.

V nedeľu ráno ich čakali na zimnom štadióne hneď dve milé prekvapenia. Nečakane medzi ne zavítala prvá dáma Zvolena, pani primátorka Ing. Lenka Balkovičová a v zapätí za ňou prišiel aj Mikuláš, obidvaja so sladkými darčekmi. Po krátkom rozkorčuľovaní pretekárok pred poobedňajšou súťažou pribudli na ľadovú plochu nielen ďalšie deti ale aj dospelí a zvolenským zimným štadiónom zneli už len vianočné melódie, ktoré ešte viac umocnili sviatočnú predvianočnú atmosféru – pokoj, spokojnosť ale hlavne pohodu a veselú náladu na ľade a aj za mantinelom.

Hneď popoludní na 4 mladé krasokorčuliarky ŠKK čakalo náročné 5. kolo pretekov Slovenského pohára (SP). Na zimný štadión v Detve sa zišlo 161 krasokorčuliarov z 23 klubov Slovenska. Celkom 144 dievčat súťažilo v 7 vekových kategóriách a 17 chlapcov v 3 vekových kategóriách. Mimo SP pretekalo aj 8 začiatočníkov a 12 hviezdičiek. Priestor dostalo aj 7 rekreačných korčuliarov (IK) v 2 kategóriách.

Na 2. ročníku Poľana Cup-u ŠKK reprezentovali 3 nádeje 10-ročné. Karin Ištokovičová s bodovým skóre 15,57 sa umiestnila na 22. mieste, Laura Debnárová s 24,64 bodmi na 15. mieste a Ema Huliaková, pre ktorú to bola premiéra na krasokorčuliarskych pretekoch SP s bodovým skóre 13,59 sa umiestnila na 23. mieste. V 9 ročných nádejach sa Andrea Gaálová umiestnila na 20. mieste so ziskom 15,41 bodu.

Ďalšie v poradí už 6. kolo pretekov SP v krasokorčuľovaní bude 18.-20. decembra – 57th Grand Prix of Bratislava. V tomto termíne sa budú konať aj spoločné Medzinárodné Majstrovstvá – Four Nationals Championships 2016, tento rok v českom Třinci. Zúčastnia sa ich najlepší seniorskí pretekári zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska.

TS: (mz) – Foto: Ján Števonka.