Viedenské basketbalové plamene zvíťazili vo Zvolene

bk-zvolen_basket-flames-30

Foto: ZV-podujatia

V sobotné poobedie 12.12.2015 sa uskutočnil odvetný basketbalový zápas žien v kategórii ASWBL a svoje basketbalové zručnosti si tu zmerali BK ZŠ Zvolen a viedenský Basket Flames. V náročnom zápase bola evidentná prevaha súperiek, ktorá sa prejavila v plnej kráse najmä k záveru zápasu, ale aj naše hráčky dávali do hry maximum, ale na ne to nestačilo. Viedenčanky začali zápas v rýchlom tempe, čomu sa prispôsobili naše ženy a okrem toho bola táto štvrtina poznačená poriadnou obranou na oboch stranách. Po prvom našom oddychovom čase značne zlepšili hru naše ženy, ale nestačilo to 19:25.

Aj druhá štvrtina pokračovala vo svižnom tempe. Na oboch  stranách sa hráčky snažili predísť zbytočným chybám, ktoré potom musela riešiť obrana,  ale nie vždy to išlo nielen u nás podľa plánu. Hosťujúce baby sa snažili udržiavať aspoň párbodový náskok v ďalšom vývoji zápasu 37:41.

Po prestávke sa hral fantastický basketbal s množstvom zaujímavých herných situácií na oboch stranách. Na našej strane bolo vidieť, že je enormná snaha niečo spraviť s výsledkom, ale proti tak kvalitnému klubu to bolo dosť náročné 53:64

Záverečná štvrtina bola zbytočne hašterivá a aj rozhodcovia mali dosť problém udržať hráčky na uzde,  aj keď vždy nerozhodli  až tak správne. V našom tábore vyzerali naše hráčky ako keby mali zviazané ruky a nie všetko išlo tak,  ako by si priali. Napokon po záverečnom hvizde skončil tento zápas 63:83 pre Flames.

Naj hráčky zápasu

  • BK ZŠ Zvolen: Laura van Dalen 19, Babicová 15
  • Basket Flames: Hrabáková 20, Schicher 17

Tabuľka

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka

1 Trackback / Pingback

  1. Kvalifikačný zápas proti extraligistkám BAM Poprad našim ženám nevyšiel podľa predstáv – ZV-podujatia - Sme online 24 hodín denne

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: