Kvalifikačný zápas proti extraligistkám BAM Poprad našim ženám nevyšiel podľa predstáv

bk-zvolen_bam-poprad-22

Posledný basketbalový zápas uplynulého víkendu sa konal 13.12.2015 v hale ZŠ na sídlisku Západ a bol to  jeden z kvalifikačných na Slovenský pohár (SP). Zvolenským ženám pripadol zápas so 7. súperom v tabuľke v kategórii Extraligy žien a to BAM Poprad. Hneď v úvode treba povedať, že naše ženy odohrali deň predtým v sobotu ťažký zápas proti Basket flames v kategórii ASWBL a v tomto zápase sa postavili proti extraligistkám (na 7. mieste),  bilancia 15 zápasov (4 výhra, 11prehra). Naše ženy prehrali tento zápas, ale počas celého zápasu sa držali viac než statočne.

Bolo jasné, že si oba kluby na palubovke nedarujú nič a už úvodný rýchly a bojovný basketbal tomu nasvedčoval. Mierne mali navrch Popradčanky, ale naše ich držali viac než skrátka 14:17.

V druhej štvrtine sa snažili súperky presadiť nielen spod koša, ale keď bolo treba,  premieňali super koše aj z väčšej vzdialenosti. V našom tábore bolo vidieť, že bojujú a hrajú viac než vyrovnanú partiu a pred prestávkou to bolo na rozdiel 3 bodov.

Po prestávke a po pár úspešných akciách našich žien sa podarilo dostať stav stretnutia na 36:36. Netrvalo to však dlho a po úspešných akciách sa súperky  opäť  ujali mierneho vedenia.

Poslednú štvrtinu zvolili naše protihráčky taktiku hádzania lôpt z diaľky a zdá sa, že to bola ich silná stránka. Pár minút pred koncom zápasu už mali náskok 9 bodov, ktoré si až do záveru tohto duelu podržali a vyhrali tak tento zápas 56:66.