• St. mar 29th, 2023

MVK Zvolen poľahky prešiel cez Ľubovňu

Radosť MVK Zvolen po víťazstve. Foto: ZV-podujatia.

Posledná sobota 27.1.2018 prvého mesiaca nového roku 2018 patrila v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ okrem basketbalu aj ďalšiemu zápasu v extralige mužov.

Po minulotýždňovom tajbrejkovom víťazstve nášho MVK Zvolen nad COP Trenčín prišiel do Zvolena momentálne posledný tím v tabuľke 2. časti v bojoch o 5. – 9. miesto a to VKM Stará Ľubovňa.

V rámci priebežného poradia sa dala síce očakávať naša dominancia nad hosťujúcim tímom, ale opäť sa to ukázalo až na samotnej palubovke.

Už od prvého setu bolo vidieť, že protihráčom ide všetko tak, ako by si možno želali a nám sa darilo si držať relatívne párbodový náskok. K záveru setu sa to začalo trošku dramatizovať, ale napokon sa to zlomilo na čísle 25:22.

V podobnom duchu sa nieslo aj druhé dejstvo a aj tento fakt povzbudil MVK a hrali fantasticky pri chuti a bod po bode dotiahli set do záveru 25:22.

V poslednom bolo vidieť na hráčoch Ľubovne rozčarovanie a v podstate nič im poriadne nevychádzalo a na opačnej strane veľká chuť dotiahnuť zápas do víťazného konca, čo sa aj podarilo 25:18 a celkovo zápas 3:0.

Najbližší domáci zápas sa bude hrať 10.2.2018 proti TJ Spartak Myjava.

Tabuľka po 6. kole nadstavba 5 – 9 miesto

Nech sa páči pár foto so samotného zápasu

Článok a foto: J. Števonka