HKM nádeje opäť vyhrali nad výberom KHM Zvolen

hkm-zvolen_rozpravkove-bytosti-spolocna

Spoločná fotografia na záver podujatia. Foto: ZV-podujatia

Mladé hokejové nádeje s Rozprávkovými bytosťami vyhrali nad hráčmi HKM Zvolen po samostatných nájazdoch. Poviete si, že čo je to za hlúposť, ale v sobotu 19.12.2015 bolo veru tomu tak a v poradí už v 4. ročníku si to na mestskej ľadovej ploche rozdali tieto dva po všetkých stránkach rozhodne zaujímavé tímy. V tomto recesistickom športovom podujatí hralo  na jednej strane pár hráčov domáceho klubu HKM Zvolen s portvišmi v rukách namiesto hokejok a s plechovými helmami na hlave. Na druhej strane HKM nádeje v podaní deťúreniec, ktorým vypomáhali v kostýmoch bacil, principál, valibuk, vlk ba i baba Jaga a všetko to pískal Yeti. Samotný zápas moderovalo prasa, respektíve herec divadla Richard Sanitra v kostíme prasaťa.

Pred samotným duelom predviedli pod dozorom trénera svoje prvé hokejové krôčiky nádejní malí hokejisti z 1 a 2. hokejovej triedy a už teraz bolo vidieť, že z nich raz vyrastú poriadni hokejisti.

Samotný recesistický zápas sa hral systémom 3 krát po 10 minút a vždy po desiatich minútach sa v prestávke konala súťaž, v ktorej každý vyhral niečo zaujímavé.

Po troch odohraných tretinách bol stav na tabuli vyrovnaný 5:5 a tak kvôli krátkosti času nasledovali samostatné nájazdy. Lepšie sa darilo Rozprávkovým bytostiam, ktoré napokon tento zápas vyhrali 5:6.

Takže viac už hádam netreba a nech sa páči z tohto zaujímavého športového zápolenia aspoň pár fotografií.

Článok a foto: Ján Števonka