60. ročník Sivestrovského zápasu vyhralo Mesto nad Štáciou

ac-stacia-fc-mesto-2015-zvolen-2

Uvod zápasu. Foto: ZV-podujatia.

Jubilejný už 60. ročník Silvestrovského futbalového (SiFu) zápasu AC Štácia a FC Mesto sa konal ako inak na Silvestra 2015 na ihrisku Technickej Akadémie vo Zvolene. V tento slnečný a ako sa patrí na december chladnejší, avšak bez snehu deň si našlo cestu na tento dozaista atraktívny zápas množstvo ľudí a dá sa povedať, že za ostatné roky ich bolo asi najviac. Jedna vec, ktorá rozhodne tento rok nechýbala bola prvá po moč pre hráčov, ktorí potrebujú doping počas zápasu, ale ostatné veci ako dva bufety so všakovakým sortimentom na zahriatie ako aj predaj tombolových lístkov boli opäť samozrejmosťou.

Hranice FC Mesto a AC Štácia

Od Lieskovca po rampy na malej stanici je rajón Štácie a od rámp až po sídlisko Zvolen Západ a tie ďalšie sídliská a to všetko patrí Mestu.

Na samotný zápas vstúpili na trávnik spoločne s tradičnými vlajkami jednotlivých mužstiev. Pred už tradičným výkopom sa ale symbolickou minútou ticha spomínalo na tých, ktorí tu už nie sú medzi nami.

Tento rok v novembri to bolo jedno meno a to konkrétne meno bývalého vynikajúceho futbalistu, dorasteneckého reprezentanta Československa i hráča Slovana Bratislava Ing. Milana Láskavého, ktorý zomrel vo veku 76 rokov a v decembri pribudlo ďalšie meno a to Ing. Ján Kubala, ktorý sa dožil taktiež 76 rokov.

Samotný zápas sa začal tradične výkopom a aj tentokrát po boku Vladimíra Maňku stála dáma a to konkrétne primátorka mesta Zvolen Ing. Lenka Balkovičová a boli tu ešte ďalší dvaja ľudia (blížia sa voľby)

Po výkope sa začalo hrať a od samotného začiatku mali navrch hráči Štácie, ktorí si vybudovali mierny náskok v úvode zápasu. Postupne sa však k slovu dostali Mešťania, ktorí ucelenou hrou zatlačili na súpera a postupne sa ujali vedenia v zápase. Toto  vedenie si už do konca zápasu udržali a aj keď sa hráči Štácie snažili, napokon to nestačilo a po záverečnom hvizde sa zaknihoval tento zápas ako víťazstvo 7:5 pre FC Mesto. Počas samotného zápasu niekoľkokrát zasahovala aj Prvá po moč.

Po zápase sa konala tradične bohatá tombola o vecné ceny, ktoré venovali štedrí sponzori. Cien bolo viac než 50 a medzi tie najzaujímavejšie patril zájazd do Bruselu pre dvoch a samozrejme hlavná cena lcd televízor.

Zostavy

AC Štácia – Tréner – Juraj Mazúch, Vedúci mužstva – Július Borgoň

  • Dano Valach, Peter Grajciar, Juraj Homola, Branislav Záborský, Peter Lihan, Boris Suja, Peter Mazúch, Marian Dolniak, Igor Novosad, Dušan Vojtek, Ján Turkota, Ivan Štulajter, Branislav Močko, Milan Kujan, Michal Hromádka, Dušan Vrbiniak, Maroš Flašík, Adrián Slančík, Robert Slatinský, Jozef Hrdlička, Ján Majerčík, Ján Paraj, Peter Kováč, Martin Tužinský, Peter Chromý

FC Mesto – Tréner – Pavol Oťahel, Asistent – Ďubek, Vedúci mužstva – Milan Skrutek

  • Tužinský Martin, Ján Bosák, Jozef Ostrhoň, Borgoň ml., Patrik Konôpka, Sudimák, Bobor, Marian Borgoň, Ján Ďurčík, Marek Šimkovič, Ján Rausa, Peter Vegh, Jozef Mikuš, Ján Kollár, Jozef Ježík, Pavol Kopičiar, Boris Mihal, Ján Kováč, Peter Chromí, Ján Repáš, Tomáš Ďubek, Juraj Cingel, Andrej Ostrihoň, Ján Podkonický, Ján Slančík, Laco Páleník, Peter Líška, Martin Valovčan,

Video

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: