• Št. mar 30th, 2023

Zvolen ešte neprehral, ale má nôž na krku

hráči na ihrisku
Zvolenská zostava chlapov. Foto: IMG_1979

SZMF Superliga pokračovala druhým kolom opäť vo Zvolene na umelej tráve futbalového štadióna MFK Zvolen. V utorok večer za trvalého dažďa pod umelým osvetlením sa predstavila znova štvorica účastníkov SZMF Superligy skupiny východ. V prvom dueli sa stretli výbery líg malého futbalu z Nitry, ktorý v prvom kole remizoval zo Zvolenčanmi a Prešova, ktorý prekvapil víťazstvom nad favoritom z Košíc.

V druhom zápase čakal Zvolenčanov práve výber Košíc, tvorený prevažne reprezentantmi, Majstrami Slovenska z uplynulej sezóny a dokonca posilnení i žolíkom Marošom Sasákom, ktorý priletel iba kvôli tomuto stretnutiu na obrátku z pôsobenia v Londýne. Kvalita, aspoň tá papierová, bola tak na strane východniarov, no v zostave Zvolenčanov figurovali tiež kvalitní hráči so skúsenosťami i z ligy majstrov a z majstrovského tímu Limfu Zvolen.

Nitra- Prešov 3:1(1:0) Gajdoš, Volentier, Drotár – Dyačovský ŽK:Krempský

Nitrania favorita prekvapili variabilnou pozičnou hrou a výborným pohybom. Už v piatej minúte si vytvoril priestor na strelu Edo Gajdoš a presnou strelou otvoril skóre duelu. Ataky Prešova spoľahlivo likvidoval reprezentačný brankár Huzovič. Do polčasu sa skóre nemenilo, na premočenej hracej ploche sa nedalo príliš kombinovať. Šance na oboch stranách gól nepriniesli a záverečný vabank zverencov trénera Kačmára nevyšiel, keď v snahe vyrovnať po chybách v rozohrávke inkasoval v posledných dvoch minútach góly do prázdnej bránky po strelách Volentiera a Drotára. V posledných sekundách dosiahol predsa ešte čestný úspech Prešova Dyačovský.

Košice – Zvolen 2:2 (1:0)

P. Gere, M. Gere – Jamnický, Pařenica

Zostavy:

 • Košice: – Pangrác – M.Gere, Pach, Pillár, Stoľar, Novotny, Turek, P.Gere, Sasák

Manažér Laco Baran

 • Zvolen: – Pavlenda, Höger – Vreštiak, Kouřil,

Kucbel, Hanuska, Pařenica, Jamnický, Bobor, Borgoň, Kindernaj, Valach, Rerich, Kotora, Bordun

Tréner Štefan Sudimak

Základná zostava Košíc pripomínala tú reprezentačnú z ME v Kyjeve, vysoký favorit stretnutia však potreboval na odpútanie z poslednej priečky naplno bodovať a tomu zodpovedala i taktika s ktorou do stretnutia nastúpil. Domácich však nezaskočila a už v úvode mohol ísť Zvolen do vedenia, keď sa pred Pangrácom dva krát nepresadil Bobor. Košičania umne dirigovaní Pillárom dokazovali kvality v rozohrávke, no Zvolenčania zodpovedne dostupovali k súperovi a nedovolili rozvinúť nebezpečnú akciu. Strely z diaľky nerobili Pavlendovi problém a domáci sa čoraz viac osmelovali. Zvolenčania si vytvárali šance, mali možno smolu, že rozhodovali domáci arbitri, lebo zákrok brankára zakázanou kĺzačkou v pokutovom území na Jamnického v čistej šanci sa nepískal. Paradoxné po nevinnom autovom vhadzovaní sa najlepšie zorientoval v pokutovom území domacich Paľo Gere a pretlačil loptu do siete.

Druhé dejstvo prinieslo kvalitnú hru z oboch strán, lepšie začali domáci, keď v 28 minúte zužitkoval šancu Jamnický. Po vyrovnaní boli síce technickejší Košičania, no domáci spoľahlivo zatvárali priestor pre rozvinutie akcií favorita. V polovici polčasu zatlačili súpera pred Pangrácovu bránku, strelu zblokoval rukou Gere v pokutovom území, no arbitri opäť nepiskali. Veľkú šancu na vedenie nezužitkoval Borgoň. V 35 minúte dostal favorita do vedenia druhý Gere a domáci začali hrať výborný moderný futbal, zapajal sa i brankár Höger, ktorý sa dostal až pred pokutové územie Košíc, no zákrok naňho sa nepískal, no našťastie Gere prázdnu bránku netrafil. Trafil sa však v 40 minúte Pařenica, ktorý prekvapil obranu i reprezentačného brankára. Zvolenčania vycítili šancu, pritlačili súpera, vyhrávali osobné súboje a v Košičania faulovali. Z priameho kopu výborne vystrelil Kotora, lopta minula bránu už prekonaného Pangráca o centimetre. V závere musel v šanci i za cenu ŽK zastaviť faulom prenikajúceho Borduna Paľo Gere.

Body sa tak delili a pre postup do bojov o titul budú musieť v treťom kole obaja súperi bodovať naplno. Do naj štvorice vedie tak Zvolenu v SZMF Superlige iba v prípade víťazstva nad Prešovom.

Obe stretnutia rozhodovali arbitri LIMFU Ján Urda a Braňo Hrdlička.

Tabuľka po dvoch kolách:

 1. Nitra 2 1 1 0 5:3 4
 2. Prešov 2 1 0 1 4:5 3
 3. Zvolen 2 0 2 0 4:4 2
 4. Košice 2 0 1 1 4:5 1

Vyjadrenie trénera:

Štefan Sudimak po stretnutí skonštatoval: “Na súpera sme sa dobre pripravili. Nastúpili sme s cieľom favorita maximálne potrápiť. Hráči dodržiavali taktiku, krátkymi striedaniami sme sa držali v tempe, mali sme prekvapivo navrch v držaní lopty, no zbytočne sme sa snažili dotlačiť loptu do siete. Dokázali sme skoro vyrovnať a mali šance. Vyzdvihol by som výkon celého mužstva, ak takýto výkon dokážeme zopakovať aj proti Prešovu v budúcom kole a využijeme šance, môžeme uspieť.”

Ondrej Janeček, asistent trénera Zvolena: „Odohrali sme slušný zápas s veľmi kvalitným súperom. Nemáme v tíme také zvučné mená, ani toľko skúseností, ako Košice, preto s výsledkom aj priebehom zápasu môžeme byť spokojní. Naši chalani bojovali, snažili sa tvoriť, predviedli kvalitný výkon. Dokázali zakončiť a odpovedať na góly súpera.”

Ján Račko, člen VV SZMF, člen výboru LIMFU Zvolen a hlavný organizátor Superligy vo Zvolene: “Napriek nevľúdnemu počasiu sa nám podarilo i v neštandardných podmienkach zabezpečiť priebeh stretnutí bez problémov a televízni diváci i tí čo prišli na Zvolenský štadión mohli vidieť stretnutia najvyššej kvality i v podaní reprezentantov Zvolenskej LIMFU. Také kvalitné stretnutie ako s Košicami sme vo Zvolene ešte nevideli. A nielen u nás, ale bolo porovnateľné s úrovňou stretnutí záverečnej fáze Ligy majstrov. Srdce a bojovnosť v oboch zápasoch boli dôležitejšie ako mená v zostave. Veríme v postup do semifinále SZMF Superligy.”

Tretie kolo skupiny východ SZMF Superligy je na programe pravdepodobne tiež vo Zvolene 21. mája 2019, kde sa rozhodne o dvoch postupujúcich do záverečných bojov o historicky prvého víťaza SZMF Superligy, najvyššej slovenskej národnej ligy v malom futbale.

Nasledujúce stretnutia:

 1. kolo skupina východ
 2. mája 2019 vo Zvolene

 • 19,45 Zvolen – Prešov
 • 21,00 Košice – Nitra

Výsledky 2.kolo skupina Západ

 • Trenčín-Trnava 3:2 (3:0)
 • Bratislava- Piešťany 4:4 (3:1)

Fotogaléria SZMF Superliga 2. kolo

Článok: Miloš Masarik. Foto: IMG_1979