MFK Zvolen vyhral zaslúžene nad FK Poprad

Andrely Kouessabio Makela vymietol pavučinu v bráne Popradu. Foto: ZV-podujatia.

V sobotu 9.9.2017 sa v meste Zvolen konalo hneď niekoľko športových podujatí a jedným z nich bol aj futbalový zápas 7. kola II. futbalovej ligy.

Tu na zelenej tráve ihriska MFK Zvolen si to rozdali dva kluby zo stredu tabuľky a to domáci MFK Zvolen a o niečo vyššie postavený FK Poprad.

Úvodný hvizd začal po 16:30 a 380 divákov sa malo počas 90 minút a troch naviac ako jednej prestávky na čo dívať, veď boli svedkom spolu 5-tich gólov a ten prvý, respektíve lopta z popradskej brány vymietla pavučinu z kopačky nášho hráča Andrely Kouessabio Makela.

Do polovice zápasu padol ešte jeden gól a taktiež to bolo do súperovej brány a tentokrát sa nemýlil v 39. minúte Tomáš Mikinič.

V druhom dejstve to bolo omnoho pestrejšie, nakoľko súper sa nechcel a nemienil zmieriť s dvojgólovým mankom, ale ako sa povie, keď nedáš, dostaneš a tak v 54. minúte už prehrávali aj zásluhou Andreja Kmeťa 3:0.

Ako bolo v úvode napísané, padlo celkovo 5 gólov za zápas. Takže, ak doteraz padli 3, počtárom je jasné, že od 54-tej minúty do 90-tej padli ešte 2, ale do našej.

Najskôr to bol v 76. minúte Štefan Holiš a v 81. ten istý hráč Popradu a aj keď rozhodca nadstavil 3 minúty, z víťazstva sa tešil náš MFK Zvolen 3:2.

Po tomto kole nám priebežne patrí 7. miesto v tabuľke a najbližšie už 16.9.2017 odohrajú naši zápas na bratislavskom trávniku proti FK Inter Bratislava.