• Ne. okt 1st, 2023

Zvolenské extraligistky zavŕšili 1. časť víťazstvom nad Prešovčankami

TJ Slávia TU Zvolen (magenta) - DzS Prešov (modrá)
Hráčky TJ Slávia TU Zvolen (magenta). Foto: ZV-podujatia.

Posledný s posledným – aj takto sa dá nazvať zápas 18. kola v extralige žien, ktorý sa konal v sobotu 9.1.2016 v hale na zvolenskom sídlisku Západ.

Tento zápas bol posledným zápasom v základnej časti extraligy a sem do kráľovského mesta Zvolen prišli dievčatá z východného Slovenska a to z klubu Dobré zo Slovenska – Prešov pod vedením trénera Miroslava Andrássyho.

V rámci štatistík to bol zápas 6-teho a 9-teho klubu a nech by dopadol tento zápas akokoľvek, na pozíciách pred druhou časťou by sa nič nezmenilo. Do samotného zápasu však dali zverenkyne oboch klubov maximum a opäť plné hľadisko fanúšikov bolo svedkom kvalitného volejbalového zápolenia.

Samotný zápas, hlavne jeho prvý set nešiel Slávistkám priam ideálne, ale napokon ho dotiahli do úspešného konca. V ostatných dvoch setoch nervozita opadla a vďaka kvalitným výmenám  si naše baby pripísali zisk setu a napokon zápas vyhrali 3:0.

Ako bolo v úvode povedané,  bol to zápas 1. časti a v ďalšom dejstve ligy bude hrať klub TJ Slávia TU Zvolen v skupine,  v ktorej je COP Nitra, SVK DDK-LED Senica a Dobré zo Slovenska – Prešov.

Najbližší domáci zápas bude opäť proti Prešovčankám a dátum a čas začiatku tohto duelu Vám prinesieme už onedlho.

Nech sa páči,  tak ako zvyčajne Vám prinášame aj štatistiku a bohatú fotografickú galériu z tohto zápasu.

Zostavy

  • TJ Slávia TU Zvolen – Nociarová Magdaléna, Trnavská Lucia (L), Tužinská Jana, Fekiačová Dominika, Danková Eva, Hešková Juliána, Bronďošová Ivona, Boháčiková Zuzana, Tomašeková Zuzana, Osvaldová Mária

Tréner – Marián Uvaček

  • Dobré zo Slovenska – Prešov – Salamonová Slávka, Kisidayová Zuzana, Michaliková Simona, Čepová Agáta, Obermanová Petra (L), Srncová Martina, Kopilcová Alžbeta, Štieberová Tatiana

Tréner – Andrássy Miroslav

RozhodcoviaJán Fiľo – Milan Pivarček

Tabuľka

18. kolo – 9.1.2016 

  • VTC Pezinok – UKF Nitra 2:3
  • SVK DDK-LED Senica – 1. BVK Bratislava 0:3
  • TJ Slávia TU Zvolen – Dobré zo Slovenska – Prešov 3:0
  • COP Nitra – EU Bratislava 0:3
  • KV MŠK Oktan Kežmarok – voľno

Fotografie

Článok a foto.: J. Števonka.