Zvolenské volejbalistky pokračujú aj v nádstavbovej časti bez straty bodu

slavia-zvolen-kys-mesto-volejbal-4

14 kôl, 28 zápasov, 24 víťazstiev, 74 bodov a XY dievčat, to je bilancia jedného ženského prvoligového družstva a ako by primátorka povedala, kráľovského mesta Zvolen.

Veru tak, na strednom Slovensku v meste Zvolen je jeden prvoligový ženský volejbalový oddiel TJ Slávia TU Zvolen, ktorému minulú sezónu o ten ženský chlp :) ušla extraliga po súboji s Martinčankami.

Tak či onak, v novej sezóne 2014/15 naše Slávistky pod vedením trénera Martina Rašnera sa opäť pustili s vervou a odhodlaním do súperiek a v úvode článku je bilancia ich fantastického ťaženia v tejto sezóne do týchto chvíľ.

A práve táto usilovná práca dotiahla náš tím k súbojom o umiestnenie na prvých štyroch priečkach a prvé, ktoré nám prišli do rany boli dievčence z Kysuckého Nového mesta.

Pred zápasom bolo jasné, že podceňovať Kysučanky neradno, veď u nich sa rozdeľovali body v tajbrejkoch a u nás to bolo pred mesiacom čisto v našej réžii dvakrát 3:0.

Prvý set prvého zápasu nebol úplne hladký, ale naznačil, že Kysučanky nebudú príliš vystrkovať rožky a aj druhý set tomu nasvedčoval.

V treťom to už tak jednoducho nevyzeralo a v podstate si za to mohli za to aj naše dievčatá, ale koncovka setu prvého zápasu sa podarila potiahnuť do zdarného konca a zápas 3:0 bol v suchu.

V druhom zápase sa opakoval scenár z toho prvého a tak sa nedá nič iné povedať, len že máme prvé dva zápasy v suchu.

Ako zvyčajne Vám ponúkame videozostrih a pár fotografií z prvého zápasu 15. kola.