• St. okt 4th, 2023

DJGT uvedie Zajatca vlastného príbehu

Autor IMG_1979

jan 29, 2016

zajatec-vlastneho-pribehu-plagatTS: Jakub Nvota: ZAJATEC VLASTNÉHO PRÍBEHU – Kabaretná hra s originálnymi postavami a elektrizujúcimi piesňami.

Autorská hra prináša s ľahkosťou, hravosťou, nadhľadom a humorom generačnú výpoveď, ktorá sa netají tým, že zaznamenáva život žitý tu, v menšom slovenskom meste, postavami, ktoré možno zajtra stretnete aj vy. Sugestívny autor Jakub Nvota písal hru priamo pre DJGT. Nevšedný príbeh doplnil elektrizujúcimi piesňami, komiksovou scénou, fascinujúcimi kostýmami a metaforami, ktoré sú príťažlivé naprieč diváckym spektrom. Každý si totiž môže nájsť tú svoju líniu a vstúpiť do diela, ktoré rozozvučí všetky zmysly.

Jednej noci, v jednom meste, v jednom náhodnom okamihu sa pretnú príbehy siedmich ľudí v nonstop bare Amnézia. Z fontány sa vynorí hasič, splaší sa malý drak, na chodníku rozloží svoje kartičky veštica. Svojské až bizarné postavičky s humorom sebe vlastným hľadajú lásku, pochopenie na facebooku, oddanosť chameleóna, znovuzrodenie, happyend. A taxík. Až kým sa nezjaví neznámy gitarista.

Hra Zajatec vlastného príbehu je sondou do súčasného života. Napísaná ľahkým perom, oscilujúca medzi banálnym a vážnym, analyzujúca s humorom úsmev klauna aj živly v nás. V hodine medzi psom a vlkom, tam, kde sa stretá sínus a kosínus, na ryske medzi poloprázdnym a poloplným príbehom, žijú postavy, ktoré je možné si zamilovať, znejú piesne, ktoré s nehou a vášňou klopú na uši, a stojí farebný svet podčiarkujúci vyslovené.

Silný realizačný tím zhmotnil na doskách DJGT nevšednú a unikátnu inscenáciu. Autor a režisér Jakub Nvota je známy z Túlavého divadla i z réžií pre popredné slovenské a české divadlá. V DJGT najviac zarezonovala jeho réžia kultovej inscenácie Hugo Karas, a tí, ktorí ju majú stále v pamäti, zachytia v tejto inscenácii aj jej vzdialené ozveny. Ľubica Malachovská Čekovská je talentovaná skladateľka komponujúca pre slovenské i európske umelecké scény. Jej piesne zložené pre hru sú organickou súčasťou príbehu a sýto dokresľujú atmosféru. Bratia Daubravovci, ktorí sú tvorcami dynamickej komiksovej scény a nápaditých kostýmov, majú na svojom konte oceňovanú spoluprácu s mnohými divadlami, a ako dvojičky sa výrazne dopĺňajú pri tvorbe. Tím tvorcov dopĺňa interná dramaturgička DJGT Uršuľa Ferenčuková, tiež autorka niekoľkých hier, a korepetítor Pavel Korduliak, ktorý s divadlom pravidelne spolupracuje pri hudobných inscenáciách. Premiéra, ktorá je prvým uvedením tejto hry, sa uskutoční v piatok 12. februára 2016.

Réžia: Jakub Nvota Dramaturgia: Uršuľa Ferenčuková Scéna a kostýmy: Miroslav a Jaroslav Daubravovci Hudba: Ľubica Malachovská Čekovská Korepetície: Pavel Korduliak Účinkujú: Ondřej Daniš, Michal Ďuriš, Katarína Čudejková, Daniel Výrostek, Dana Karolová, Iveta Marcineková, Richard Sanitra

  • 11.02.2016 o 18:30 Zajatec vlastného príbehu – predpremiéra
  • 12.02.2016 o 18:30 Zajatec vlastného príbehu – premiéra
  • 13.02.2016 o 18:30 Zajatec vlastného príbehu  – 1. repríza

zajatec-vlastneho-pribehu-plagat

TS: Mgr.art. Uršuľa Ferenčuková dramaturgička DJGT Zvolen.