• Št. dec 8th, 2022

Zvolenské Slávistky splnili predsavzatie, ale majú na viac

ByIMG_1979

mar 11, 2016
kompletná zostava volejbalistiek TJ Slávia TU Zvolen
Slávia TU Zvolen. Foto: ZV-podujatia

To,  čo si pred sezónou v najvyššej ženskej volejbalovej súťaži naplánovali sa podarilo docieliť a dá sa teraz už  rozhodne povedať, že mali a majú do budúcna našliapnuté cez čiaru do vrchnej časti tabuľky, prejsť a bojovať s top tímami extraligy.

Reč je o našich zvolenských volejbalových extraligistkách z klubu TJ Slávia TU Zvolen, ktoré si po dvoch ročníkoch v 1. lige 2013/14 a 2014/15 žien v prvom vylámali zuby  na Martinčankách (v poslednom zápase) a v druhom už prešli úplne v pohode a už pár zápasov pred posledným zápasom vedeli, že túto ligu vyhrajú a nechali za sebou Krupinčanky.

Na dve kolá barážových zápasov sa pripravili famózne a právom si vybojovali miestenku do extraligy.

Pred prvými ešte prípravnými zápasmi pred extraligou sa konala tlačová beseda, ktorú zvolal samotný klub a okrem iných informácií sa dalo dozvedieť, že úspechom pre klub bude umiestnenie v polovici tabuľky, aby nemuseli riešiť prípadné barážové zápasy.

Po prvom riadnom zápase proti VK Slávia EU Bratislava, ktorý bol doslova krstom ohňom všetci fanúšikovia boli presvedčení o tom, že Slávistky sú na sezónu dobre pripravené a že nebudú hrať druhé husle.

V základnej časti extraligy odohrali 16 zápasov, z ktorých vyhrali 6 a do druhej časti išli z druhej skupiny v bojoch o 6. až 9. miesto s počtom bodov 18. Tu až doteraz odohrali ďalších 5 zápasov, z ktorých vyhrali 4, čiže celkovo až do posledného zápasu pred Play – OFF z 21. zápasov vyhrali 10 a celková ich bilancia je 30 bodov. Túto sobotu majú pred sebou už len posledný zápas a aj, keď prehrajú budú na peknom 6. mieste.

Už len posledný zápas 

To bola číselná bilancia, avšak každý, kto prišiel čo i len na jeden ich domáci zápas do športovej haly na sídlisku Západ vie, že na palubovke zanechali počas celej sezóny podstatne viac, ako tieto čísla.

Záverom Vás chcem všetkých pozvať v mene redakcie ZV-podujatia na ich nielen posledný domáci zápas v tejto sezóne (vstupné Vám nevieme vybaviť, tobôž zaplatiť), proti hráčkam z klubu SVK DDK-LED Senica o 18:00 do haly na Západe.

Článok a foto: J. Števonka.