• St. dec 6th, 2023

Prvoligistky si poradili s rezervou Šamorínčaniek

Autor IMG_1979

apr 16, 2016 ,
bk-zvolen_sbk-samorin-b-20
O takéto herné situácie nebolo počas zápasu núdza. Foto: ZV-podujatia

V neobvyklý deň – v piatok 15.4.2016 sa hral v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ basketbalový zápas 10. kola v kategórii 1. liga žien medzi BK ZŠ Zvolen a ŠBK Šamorín B.

Pôvodný termín mal byť v nedeľňajšie dopoludnie, ale presunulo sa to na piatok poobede. Rezerva Šamorínčaniek okupovala pred týmto zápasom druhé miesto a naše družstvo žien je o jedno miesto nižšie. Dalo sa očakávať, že súperky budú viac než vyrovnaným súperom, ale ako sa povie, bez boja nie je žiadna vojna vyhraná a aj v tomto prípade to bolo naozaj tak.

Diváci, ktorí prišli aj napriek tomuto času boli svedkami kvalitného basketbalu s množstvom herných situácií, v ktorých mali navrch naše prvoligistky a dotiahli po heroickom závere zápas do víťazného konca.

Od úvodu zápasu si naše hráčky držali odstup od súperiek v podobe pár bodov náskoku aj vďaka dobrej obrane a primeranej bojovnosti pod košom protihráčok 21:15

V druhej štvrtine sa k slovu postupne dostali Šamorínčanky, ktoré zlepšili hru a ťažili aj z chýb našich hráčok, hlavne nepotešili 4 rýchle body ako sa povie, do šatne od súperiek. Naopak veľkým prínosom bola naša Radka Konôpková (16), ktorá po presných prihrávkach spoluhráčok to fakt pekne zakončovala do koša súperiek.

Po prestávke sa hral skôr hašterivý basketbal, kedy aj fanúšikovia v hľadisku dosť reagovali na pískanie rozhodcovskej dvojice. Toto sa prenieslo aj do hry na palubovke, ale nič to nezmenilo na fakte, že pred poslednou štvrtinou viedli naše baby 40:38.

V poslednom dejstve predviedli naše hráčky kompaktnú hru tak, ako to všetci dobre poznajú a postupne sa nielenže ujali vedenia, ale aj pridali k tomu pár bodov navyše a zaknihovali si víťazstvo 57:44.

Najbližšie čaká naše ženy ďalší domáci zápas a to proti v tabuľke hrajúcej na 4. mieste BK Petržalke.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka