Rozbehnuté Petržalčanky naše prvoligistky nedokázali zastaviť

bk-zvolen_bk-petrzalka-57

Zápasom 9. kola sa hral v sobotu 16.4.2016 v športovej hale na sídlisku Západ basketbalový zápas medzi tunajším BK ZŠ Zvolen a BK Petržalka.

Po včerajšom piatkovom zápase proti ŠBK Šamorín B prišli do Zvolena súperky, ktoré tabuľkovo boli o jeden stupienok nižšie, ako naše prvoligistky. Vzájomná bilancia hovorila v náš prospech, nakoľko u nich doma vyhrali koncom februára 50:58.

Ako sa však v samotnom zápase ukázalo, ženy zo západného Slovenska si prišli do kráľovského mesta Zvolen po víťazstvo.

Od úvodných minút zápasu sa hral rýchly basketbal a boli to práve Petržalčanky, ktoré toto tempo nasadili. Svojou hrou, kedy sa im až poľahky darilo dostať pod náš kôš si utvorili po pár minútach 8 bodový náskok, čo viedlo Lauru van Dalen k zobratiu oddychového času. Po prvej štvrtine mali súperky náskok 8 bodov 8:16

V druhej štvrtine sa snažili naše ženy čo najviac eliminovať protihráčkam hru pod našim košom, čo sa aj ako tak darilo, ale tie si vždy našli svoju cestu a darilo sa im skórovať. Pred prestávkou už mali náskok 15 bodov a stav bol 17:32.

Po prestávke naše hráčky zlepšili obranu, čo donútilo protihráčky netlačiť sa až pod náš kôš, ale skúšať streľbu z diaľky. Toto ich snaženie im prinášalo želané ovocie a samozrejme body, ktoré získavali aj tým, že trestali aj naše chyby 28:46.

Posledná štvrtina mala také dve roviny a to, že na našej strane sa zlepšila hra, Petržalčanky jemne poľavili hru, do zápasu sa preniesla nervozita a hašterenie a napokon po záverečnom hvizde bol stav v prospech hosťujúcich v pomere 45:62.