• Ut. jún 6th, 2023

U Materinej Dúšky to žilo remeselným trhom

remeselny-trh-zvolen-7
Už len pri pohľade na to sa zbiehali slinky. Foto: ZV-podujatia.

Plno všakovakých vecičiek, pečené placky, trdelník pečený na uhlí, poprípade trošku fajného vínka pováľať na jazýčku pri živej hudbičke, ba i dať sa nakresliť.

Ak si dáte tieto veci dokopy, pridáte k tomu 20. apríl 2016 a Hviezdoslavovu ulicu, vybaví sa Vám fantastické podujatie pod názvom Remeselný trh U Materinej Dúšky.

Opäť raz sa tu vo dvore po nejakom čase konal ďalší trh a veru oči sa mali na čom popásť, chuťové poháriky si tiež prišli na svoje a dozvedieť ste sa mohli množstvo zaujímavých informácií od predávajúcich, ktorých ochota a chuť poklábosiť bola všadeprítomná.

Dalo sa tu od 9- tej do 18-tej počas trvania podujatia nájsť veľa zaujímavých vecičiek z dreva a keramiky, šité a pletené veci, rôzne šperky, ba i hudobný nástroj Kalimba.

Piekol sa tu trdelník na uhlí a v obchodíku rovnomenného názvu, kde inak nájdete všetky potrebné veci ako RAW, Bio ako aj výrobky pre celiakov a ďalšie Vás rád obslúžil pán. Martin. Hneď pred vchodom piekol pohánkové placky a ponúkal na zapitie poľovnícky čaj pán Martin, ktorý rád povedal k tomu aj niečo viac.

Na spríjemnenie už aj tak viac než dobrej atmosféry, ktorá tu panovala hrala živá hudba a kto mal záujem, mohol si dať nakresliť aj karikatúru svojej podobizne.

Dalo by sa písať toho ešte veľa, ale ten, kto prišiel v tento deň a zastavil sa čo i len na chvíľu vie, že bolo viac než dobre a už teraz sa teším, čo bude nabudúce.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.