Sakalíková hrdinkou zápasu proti Martinčankám

zhkm-zvolen_mhk-martin-14

V sobotu 24.10.2015 sa konala na Zimnom štadióne vo Zvolene predohrávka hokejového zápasu 12. kola v 1. lige žien a hokejky si tu prekrížili ŽHKm Zvolen  a MHK Martin. Túto sezónu naše ženy odohrali v septembri jeden domáci zápas proti Martinčankám a prehra 1 : 5  (1:0, 0:3, 0:2) bola dosť vysoká a bolo teda čo v tomto zápase oplácať. Už teraz môžem napísať, že reparát sa podaril na jednotku, aj keď zápas svojimi dvomi úspešnými strelami rozhodla naša Alexandra Sakalíková s dresom číslo 7.

Avšak treba poznamenať, že rozhodne vplyv na samotný výsledok mal aj kľud a psychická pohoda na ľade počas celého zápasu a rozhodli aj posledné minúty, kedy sa hral power play

Priebeh zápasu

Prvú tretinu sa hral vyrovnaný zápas a oba kluby si dávali pozor,  aby zbytočne nerobili chyby, ktoré by znamenali gól do ich brány,  uvoľnenie napätia a následného rozbehnutia súpera. Avšak toto vydržalo do necelých dvoch minút pred koncom tejto tretiny, kedy Martinčanka Katarína Horáková dostala puk za chrbát našej Adriany Hrčkovej a bolo 0:1

Druhá tretina bola opäť v znamení kvalitného hokeja bez nejakých veľkých prerušení, ale nápor žien spod Turca bol rozhodne značne citeľný. Ako sa však povie-nedáš, dostaneš,  tak sa aj stalo, ale nie do našej brány. V 33. minúte sa po prihrávke Janicovej dostala k puku Sakalíková a bolo vyrovnané na 1:1.

Azda najdramatickejšia tretina bola práve posledná,  v ktorej bolo vidieť veľa zvratov a rozhodne treba pochváliť naše ženy, že to napokon do záverečného hvizdu statočne ustáli. Prvá vec, ktorá zarezonovala bol gól z hokejky Alexandry Sakalíkovej a zaraz sme sa ujali vedenia 2:1. Martinčanky sa nemienili vzdať a húževnatou hrou sa chceli stoj čo stoj prebiť cez našu obranu a dať gól a vyrovnať zápas. Tento tlak sa im však nepodaril,  tak ešte necelé dve minúty pred koncom odvolali brankárku, ale naše baby aj toto ukorčuľovali a zápas dotiahli do víťazného konca 2:1