Voda – tak samozrejmá, tak vzácna

Ilustračné

TS: Siedmy ročník jedinečného festivalu s témou udržateľného rozvoja a permakulúry, Festival Permakultúra v meste, sa bude konať 25.11.2017 v Dome kultúry ŽSR vo Zvolene. Témou podujatia je Voda – tak samozrejmá, tak vzácna. Na štyroch paralelných pódiách sa budú striedať zaujímaví prednášajúci zo Slovenska, Česka a Maďarska. Porozprávajú o permakultúrnych témach, ale aj o alternatívnom staviteľstve či psychológií.

Cieľom je predstaviť širokej verejnosti zaujímavé riešenia ako pracovať s vodou. Určite mnohých zaujme téma dažďových záhrad, ktoré sú efektívnym a estetickým riešením, či téma ekocintorínov. Fanúšikovia dômyselných „vychytávok“ a bývania, si prídu na svoje na prednáške o čistení odpadovej vody koreňovou čističkou. Venovať sa budeme aj veľkému krajinnému projektu s témou Biotechnické inovácie pri využití dažďovej vody v meste Zvolen. Odborník z Maďarska, Zoltan Lengyela, predstaví inovatívny prístup k chovu zvierat, tzv. holistický manažment zvierat. Za srdce, či žalúdok, možno chytí téma jedlý hmyz a slimáky, ako potrava pre človeka a zvieratá. Priestor budú mať aj praktické témy, napríklad ako predať výrobky cez predaj z dvora. Počas celého dňa sa budú konať rôzne workshopy, na ktorých si návštevníci môžu vyskúšať, ako fungujú vermikompostéry, vytvoriť si vežové črepníky a na 3D modeli vidieť, ako sa voda správa v krajine. Na festivale sa predstaví nový a ojedinelý projekt Škola Permakultúty na Slovensku. Môžete sa o škole dozvedieť viac a zároveň spoznať budúcich lektorov.

Pre rodiny s deťmi bude pripravený detský kútik, tak ako to bolo po minulé roky v Bratislave. Okrem prednášok, čakajú na návštevníkov diskusie, stánky s vystavovateľmi a hlavne priestor stretnúť sa, vymeniť si informácie i skúsenosti. Festival je zároveň príležitosť upevniť permakultúrne priateľstvá, ktoré každým rokom pribúdajú.

Tešíme sa na vás!

Organizačný tím Festivalu Permakultúra v meste 2017

Informácie o festivale na:

TS: Zuzana Matúšová Girgošková.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: