1. mája ožilo námestie bohatým kultúrnym programom

sviatok-prace-zvolen-2016

Najviac ľudí bolo paradoxne pri veteránoch. Foto: ZV-podujatia

Pri hlavnej pošte Prvomájová manifestácia KSS Zvolen s tradičným programom, na opačnej strane pri OC Europa v Parku Ľudovíta Štúra tradičné stretnutie strany SMER, taktiež so svojim programom.

A ako sa povie - niekde medzi, čiže uprostred, no bližšie však k tým komunistom sa konal pri fontáne v podstate už 2. ročník májového podujatia, ktoré si pripravilo a zorganizovalo mesto Zvolen.

Opäť ako aj minulý rok si pripravilo program pre všetky vekové kategórie a to nielen na hlavnom pódiu, ale aj pri Fun zóne a dokonca počas tohto podujatia nielen ľudí napojila, ale aj zajesť im chutného jedla dala.

Pekne však po poriadku

Samotného otvorenia sa ujali za mesto Zvolen primátorka mesta Lenka Balkovičová a víceprimátor Jaroslav Stehlík, ktorých po ich úvodných slovách vystriedali na pódiu herci DJGT Zvolen Ján Marcinek a Daniel Výrostek.

Práve táto dvojica tu v živej hudobnej ukážke lákala všetkých ľudí na ich už tradičné podujatie v divadle a to DOD, ktorý sa u nich v tento deň konal od 10-tej do 12-tej dopoludnia. O tom sa však dozviete niečo viac už onedlho v ďalšom článku.

Svoj priestor na pódiu dostala skupina seniorov Hron zo Zvolena, ktorá pritiahla ľudí ešte bližšie k pódiu a spoločne tak vytvorili ešte lepšiu kulisu.

Kto mal hlad mohol si zájsť k tetám na tradičné chutné párky za 50 centov. Na opačnej strane námestia si návštevníci mohli pozrieť prehliadku veteránov, kde sa však kvôli mase ľudí len ťažko dalo prejsť.

Súťaž v pití piva na čas mala pri pódiu úspech a dokiaľ sa nazvučila ďalšia kapela na pódiu (Prievan), prebehlo pár kôl v pití tohto zlatistého moku. Zasúťažiť si opäť prišli aj minuloroční víťazi a jednému sa podarilo aj obhájiť titul a primátorka tak ako rok minulý mu odovzdala cenu pre víťaza.

Do samého záveru podujatia ľudí hudbou zabávala skupina Prievan.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.

Pridaj komentár