Eros Igora Fašku vás pohltí svojou výnimočnosťou

 

igor-fasko-eros-1

Foto: ZV-podujatia.

Ako architekt sa pričinil o podobu Parku zabudnutých susedov a v sobotu 7.5.2016 prišiel predstaviť druhú svoju vášeň a to maľbu, avšak v podobe až priam dych vyrážajúcej.

V rámci celodenného podujatia Zvolenský keramický kruh sa konala v Galérii na Tehelnej vernisáž výstavy Igora Fašku pod názvom Eros. Vchod do galérie sa nachádza priamo v tom priestore parku, ktorý bol spomenutý vyššie.

Túto ďalšiu výstavu opäť za galériu otvoril Jozef Klement a po neskutočnom speváckom výkone Terézie Králikovej sa už slova ujal ten najpovolanejší a to kurátor výstavy.

O samotnej výstave, ale hlavne o dielach prišiel porozprávať a predstaviť ich PhDr. Bohumír Bachratý, CSc., ktorý pútavo a vecne (ako je uňho zvykom) vyrozprával príbeh o Erosovi.

Eros a žena, ženy. Téma od prapočiatkov spojená so ženským aktom. Magické praveké Venuše v priebehu stáročí, nahé ženy absolútne, nielen podľa básnika G. Apoliinaira. Nahá žena navonok a sama v sebe, ale nielen pre seba.

Prvé štúdie mužských a ženských aktov kreslil Igor Faško už v roku 1984. Boli to kresby pevných, presných línií postáv. V šrafúrach s náznakom plasticity ľudského tela, jeho stavby a skladby.

Tak takto nejako tajomne opísal vystavené diela Igora Fašku, ale rozhodne sa netreba báť, ale oplatí sa prísť pozrieť, lebo to rozhodne stojí za to a vrelo výstavu doporučujeme.

Otvorenie výstavy na záver spečatil svojim podpisom aj samotný autor.

Na záver ešte tradične doplníme, že výstava bude otvorená do 10.6.2016 a pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 8:00 do 17:30 a v sobotu od 9:00 do 11:45.

 

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: