Štvorylku na námestí spoločne tancovalo 400 tanečníkov

stvorylka-zvolen-5

400 tanečníkov Štvorylky na Zvolenskom námestí. Foto: ZV-podujatia.

Dievčatá v červenom a chlapci v bielom zo zvolenských základných škôl si to rozdali v skupinovom tanci Štvorylka na zvolenskom námestí.

Spolu 400 tancuchtivých sa zišlo v piatok 20.5.2016 na námestí, avšak cca 30 000 na celom svete sa pokúsilo v piatok 20.5.2016 po 12-tej prekonať Guinnessov rekord v synchronizovanom tanci (v roku 2012 to bolo cez 30 000).

Toto podujatie sa nekonalo prvý raz v meste Zvolen, je súčasťou veľkého European Quadrille Dance Festivalu, ktorý sa organizuje v Európe už niekoľko rokov. Samotným vyhlasovateľom tejto súťaže je Slovinsko, kde tento projekt v podstate vznikol.

Tu na zvolenskom námestí bola pre Zvolen koordinátorkou všetkým dobre známa Zuzana Niščáková. Na mini pódiu sa pri pani Niščákovej striedali osobnosti z mesta Zvolen, či už to bola samozrejme primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová, Mgr. Miroslav Marcinko z Odboru školstva, prišla aj riaditeľka ZŠ Námestie mládeže Ľubica Tomčíková a ďalší vzácni hostia. Všetci do jedného podporovali toto podujatie.

Ako bolo spomenuté, tejto tanečnej akcie sa zúčastnili žiaci ZŠ, ktorí vo svojich školách nacvičovali kroky tohto tanca tak, ako sa niekedy nacvičovala spartakiáda. Najpočetnejšia skupina pochádzala zo ZŠ Hrnčiarskej a mali tu zastúpenie aj ZŠ z Námestia Mládeže, Dominika Savia, P. Jilemnického 1 a ďalšie.

Počas celého tanečného podujatia boli všetky zúčastnené miesta pripojené na internetové rádio, odkiaľ smerovali všetky inštrukcie, ako aj samotné odštartovanie začiatku tanca s hudbou k tomu.

Začiatok bol na pravé poludnie a po dokončení štyroch častí tanca Štvorylky bolo po cca 6-tich minútach po všetkom a všetci si navzájom rezko zatlieskali a pogratulovali k úspešne zakončenému podujatiu.

Z podujatia sa robil videozáznam, ktorý pôjde na overenie a následne sa dozvieme, či bol alebo nebol prekonaný rekord.

Nech sa páči, od nás aspoň naše video a pár fotografií.

Video

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: