• St. mar 22nd, 2023

Tohtoročný program Noci divadiel si nenechali ujsť stovky ľudí

ByIMG_1979

nov 18, 2014 , ,
noc-divadiel-2014-zvolen-32
To niesu výsledky volieb, ale Noc divadiel 2014. Foto: ZV-podujatia.

V sobotu 15.11.2014 sa konal v divadelnej sále Jozefa Gregora Tajovského v poradí už 5. ročník podujatia Noc divadiel pod titulomNie, to sa ti nesnívalo !“ alebo „Aj Freud by sa čudoval“:

Noc divadiel je podujatie európskeho charakteru, do ktorého sa tento rok zapojilo 51 divadiel z 19 slovenských miest. Podujatie ako také organizuje Divadelný ústav Bratislava v spolupráci s divadlami na celom Slovensku.

V dvojhodinovom programe s jednou prestávkou na utretie sĺz od smiechu, ktorého bolo všetkým značne dopriate sa predstavili herci divadla v divadelnom predstavení  plného scénok a spevu v podobe nežných melódií.

Gro programu ako aj kulisy pozostávali z komédie Lekárske tajomstvo, ktoré má divadlo vo svojom repertoári,  avšak trojica hercov Barbora Špániková, Michal Ďuriš a Daniel Výrostek mali pre túto príležitosť upravený scenár práve k tomuto večeru. Pomedzi túto hlavnú časť boli plynule zahraté scénky aj z ďalších hier, ktoré má divadlo vo svojej ponuke. Azda najviac zábavy a smiechu bolo počuť z hľadiska pri scénkach v kostýmoch z novej rozprávky O troch prasiatkach, ktorej premiéra bude uvedená už o pár dní. Spoločné scénky vlka  v podaní Ondřeja Daniša a krtka Jána Marcineka boli neskutočné.

Zaujímavé boli aj scénky z Dobre rozohranej partie alebo Divadlo v kocke a celkovo sa musí uznať, že za tých pár rokov, čo sa aj zvolenské divadlo zapája do Noci divadiel je každoročne program fantastický.

Po neskutočnom predstavení sa pred divadlom skoro pred polnocou tak ako každý rok čítali divadelné posolstvá a po záverečnom slove riaditeľky divadla ING. Jany Raffajovej sa považovala táto noc pre tento rok za ukončenú.

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.