Dni mesta Zvolen 2016 poriadne rozprúdili zábavu v meste

 

lojzo-dni-mesta-1

Skupina LOJZO. Foto: ZV-podujatia

Dvojdňová oslava mesta s množstvom kultúrneho programu nielen na hlavnom pódiu, ale v podstate na celom námestí.

Aj tento rok mesto Zvolen zorganizovalo Dni mesta Zvolen a ak dobre počítam, bol to už ich 3. ročník a konali sa od 27. do 28.5.2016. Následne na ďalší deň prebehol - dovolím si tvrdiť, megaúspešný MDD, ale o tom bude už onedlho samostatný článok.

Ak sa neznalý človek pozrel na rozpis programu, možno pre neho nevyzeral extra vábne, nakoľko programová štruktúra na hlavnom pódiu spočívala vo vystúpení ZUŠ-ek, centier voľného času, tanečných škôl a podobne a k záveru dňa to bolo na papieri okorenené zvučnejšími menami a to v piatok Lukáš Adamec a v sobotu Juraj Hnilica a skupina Lojzo.

Lenže to, čo sa navonok zdá, bolo aj v tomto prípade obrovskou devízou a bolo sa veru na čo pozerať. Veľakrát to boli veľké prekvapenia v rámci jednotlivých účinkujúcich a neraz bolo vidieť obrovský talent detí, ktoré navštevujú jednotlivé centrá, školy a podobne. Dni mesta Zvolen moderoval počas oboch dní Matej Miklian.

Samozrejmosťou týchto dní bol aj Jarmok ľudových remesiel, na ktorom sa dalo nájsť veľa zaujímavého, ba dokonca sa dalo súťažiť v zhyboch na hrazde alebo za 5€ sa dať odfotografovať s opičkou.

Doobedie piatkového dňa nebolo len o vystúpeniach na pódiu, na opačnej strane námestia bol ďalší program. Nachádzali sa tu stánky, v ktorých boli členovia komisie pre prevenciu, predstavili sa policajní kynológovia so svojimi ukážkami a prišli aj poriadkoví policajti, ktorí predviedli zásah pred hlavným pódiom.

Do večerného vystúpenia Lukáša Adamca na hlavnom pódiu prebehlo veľa zaujímavého programu, či už sa jednalo o tanec, poéziu, hudobné ako i športové vystúpenia.

dni-mesta-2016-zvolen-25

Takto to bolo počas vystúpenia Lukáša Adamca. Foto: ZV-podujatia

Vystúpenie Lukáša Adamca pritiahlo neskutočne veľa zvedavcov na námestie a zaraz to tu doslova žilo neskutočnou energiou.

V sobotu začal program Pozdravom Zvolenu v podobe vystúpenia slovenských fujaristov a folklórneho speváckeho súboru Ostrô z Ružomberka. Po nich v trojhodinovom bloku sa najskôr predstavili nielen karatisti klubu Uraken Zvolen a po nich už prišlo veľa hudby, tanca a spevu od detí z SZUŠ Quo Vadis Zvolen.

Po nich sa na rad dostalo so svojim hudobným programom konzervatórium PinkHarmony a po 16-tej sa opäť predstavili Fujarové ozveny. Mimochodom, práve tento spolok organizoval v LDM Zvolen nielen premietanie dokumentu Majster troch remesiel, ale aj následnú prednášku o fujare ako dobovom hudobnom nástroji.

Mimo plagát po 15-tej sa predstavilo Hudobno-tanečné štúdio Zvolen, ktoré opäť pripravilo všehochuť, ale opäť raz jedno prekvapenie za druhým.

Nakoľko už 3.6.2016 odštartuje v poradí už 43. ročník festivalu Zámocké hry Zvolenské, práve herci divadla, ale hlavne aj protagonisti veselohry Charleyho teta predstavili nielen túto hru, ale aj riaditeľka divadla Jana Raffajová pozvala všetkých na tento festival.

Na záver dvojdňových dní mesta najskôr zahral a zaspieval Juraj Hnilica a neskôr po ňom dobre známa skupina Lojzo.

Nech sa páči, opäť pár fotografií a jedno video.

Lukáš Adamec – Zbohom buď, lipová lyžka | Dni mesta Zvolen 2016

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka. Video: Martin Haško – Vzniklo v rámci projektu Hudba v meste™

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.