Druhé Zvolenské korzo bolo v znamení kníh, hudby a detského džavotu

 

nedelne-korzo-2016-zvolen-23

Indián. Foto: ZV-podujatia

Začalo to daždivo, ale po pár minútach sa počasie umúdrilo a vyšlo aj slniečko. No nie to na oblohe, ale rozhodne to hrejivé v podobe bohatého programu, ktorého boli svedkom všetci tí, ktorí si našli cestu v nedeľu 12-teho po 17-tej na námestie a užili si tak program druhého tohtoročného Zvolenského nedeľného korza.

Moderátorom bol opäť Radoslav Kuric a programová skladba bola opäť plná a bohatá a bolo aj niečo navyše.

Poďme sa teda na to pozrieť bližšie.

Úvod patril vyhodnoteniu súťaže Do práce na bicykli – vyhlásenie výsledkov kampane (o tom je samostatný článok) a slávnostnému predstaveniu novinky, o ktorej si bolo možné to či ono prečítať pár dní dozadu v článku, výstižne nazvanom Smetiarske novinky.

Smetiarsky 3cykel, nehlučné vozidlo, ktoré má zberový kôš prispôsobený na oddelený zber odpadu a jeho emisie sú nulové,“ a práve túto vec predstavil riaditeľ firmy Marius Pedersen Jozef Pivka.

smetiarsky-3cykel-zvolen

Smetiarsky 3cykel. Foto: ZV-podujatia

Po tejto časti sa už začal program a to super koncertom.

Marcel Daniš s priateľmi pripravili veľmi pekné hudobné prekvapenie, v ktorom sa skĺbili 3 generácie a na pódiu sa okrem mužného hlasu predviedli a muziku zjemnili mladé slečny.

Ako už z názvu vyplýva, najstarší člen v tejto zostave Marcel Daniš, ktorý hrával s Dežom Ursínym a dnes hráva Deža si sem pozval ďalších muzikantov, ktorí mu toho Deža prišli pomôcť oživiť.

Počas ich vystúpenia zazneli známe hity ako Šaty, Čerešne, Nad riekou, Vo vajci a ďalšie a práve nežnosť do týchto skladieb vniesli dievčatá Belinda Rašnerová , ktorá nielen spievala, ale aj fantasticky na base zahrala a Michaela Turcerová pridala saxofón. Ostatní hudobníci, ktorí toto doplnili boli samozrejme Marcel Daniš, Ondřej Daniš a Martin Novák.

Medzitým si tu povedľa pódia už svoje nádobičko rozložila trojica, ktorú v podstate spája jeden spoločný menovateľ a to kniha. Do tejto trojice patrí Denisa Ogino (najznámejšia slovenská Japonka a spoluautorka kníh), Jozef Banáš (najprekladanejší slovenský autor) a Braňo Jobus (autor rozprávkových kníh pre deti a dospelých).

denisa-ogino-kuric

Denisa Ogino a Radoslav Kuric. Foto: ZV-podujatia

Radoslav Kuric po odohraní koncertu Marcela Daniša zobral na pódium na spoločné debatenie najskôr Denisu Ogino, ktorú tu poriadne vyspovedal. Následne prišla na rad dvojica Jobus a Banáš a o zábavu bolo zaraz postarané. Táto dvojica, hlavne však Jozef Banáš je doslova chodiaca knižnica príhod a historiek a dokázal neraz rozosmiať ľudí.

Na samotný záver tohto druhého korza zahral a aj zaspieval multi-inštrumentalista s unikátnym gitarovým štýlom Peter Luha.

Detská zóna

Tradične opäť nesklamali tvorivé dielne, v ktorých sa deťom venovali Tri oriešky a opodiaľ pri fontáne združenia Montessori a Quo Vadis svojim programom prilákali nielen najmenšie deti.

Knižná časť

Niekde medzi Fun zónou a tvorivými dielňami Troch orieškov sa dal nájsť stánoček Krajskej knižnice Ludvíta Štúra. Tu na tomto mieste sa dalo veľa zaujímavého nielen nájsť, ale aj zažiť, či už si prečítať zaujímavé knižky v Knižnom pikniku, zakúpiť si knižky v knižnej burze alebo aj prečítať knižky s Majkou v Zóne knihomilov a knihomoľov.

Knižný piknik

Knižný piknik. Foto: ZV-podujatia

Zároveň opäť pozývame na ďalšie korzo, ktoré bude už 19-teho júna a bude v znamení spomínania.

19. júna.2016

  • Pocta Márii Mázorovej – vystúpenie FS Marína, DFS Zornička a ZUŠ Nádvorná
  • Kristína Vrecková – muzikálová speváčka
  • Eva Pavlíková – herečka DAB v Nitre
  • HTS Zvolenský Big Band

Detská zóna

  • Rozprávka Čarovný klobúk – Divadlo Zelienka
  • Tri oriešky – tvorivé dielne pre deti + Montessori a Quo Vadis 

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.