Na Laniciach sa konal perfektný Ovocný vegánsky piknik

Toto je len časť toho čo bolo možné okoštovať. Foto: ZV-podujatia

Čerstvý vzduch, plno všakovakých dobrôt, družné rozhovory, ale hlavne super nálada a odreagovanie sa od zhonu všedného dňa.

Aj o tom všetkom bol júnový utorok 21.6.2016 pri prírodnom fitku vo zvolenskom mestskom parku Lanice. Len pre zaujímavosť, v tento deň sa na tomto mieste pred týmto podujatím cvičila joga v rámci Medzinárodného dňa JOGY.

Po 18-tej však začal Ovocný vegánsky piknik, ktorý ako v podstate všetky uplynulé vegánske večery organizovala študentská organizácia TunaTU.

Tento vegánsky večer bol však trošku špecifickejší v tom, že mal podtitul Picnic party a zakladateľka vegánskych večerov Adriana Uherková zašpecifikovala tému receptov z jabĺk a hrušiek a pripravila k tomu aj menší receptárik.

Pointa toho všetkého bola v tom, že všetky recepty, ktoré boli pripravené (nebola to však podmienka) z tohto receptárika (samozrejme ako zložka do pokrmov boli jablká a hrušky) boli pofotené a budú publikované v metodickej príručke o starých odrodách, ktorú bude na jeseň vydávať Živica a distribuovať na stredné školy.

Tak či onak, v tento podvečer prišlo naozaj dosť väčšinou mladších ľudí a každý doniesol to, či ono a zaraz tu na paletovom nábytku bolo množstvo dobrôt od výmyslu sveta. Nebola núdza o koláče, samozrejme nechýbalo ovocie a fantastický chlieb a aj za hrniec polievky sa tu našlo.

Nech sa páči, už tradične prinášam pár foto a pokiaľ sa bude konať nejaké ďalšie podujatie tohto druhu, dáme Vám vedieť.

Fotografie

Článok: J. Števonka

Pridaj komentár