• Pi. jún 9th, 2023

Na Jazzovom námestí sa bavili ľudia do neskorého večera

robo-opatovsky-&-overtime-1
Robo Opatovský & Overtime. Foto: ZV-podujatia

Fantastická džezovo šmrncnutá muzička, parádne výkony na pódiu a zvolenské námestie plné baviacich sa ľudí všade navôkol, až do záveru podujatia.

A toto všetko a podstatne viac bolo možné zažiť už na 12. ročníku hudobného podujatia, príznačne nazvanom Jazzové námestie.

Podujatie bolo organizačne zastrešené mestom Zvolen a Hudobno tanečným Štúdiom Zvolen a podujatie samotné si odmoderoval Pavol Kováč.

Na úvod to už tradične odštartoval Zvolenský bigband zložený zo študentov Hudobno tanečného štúdia vo Zvolene. Základ toho všetkého bol postavený na fantastickej hre saxofonickej sekcie, doplnenej spevom a toto vytvorilo fantastickú hudobnú kulisu. Takým benefitom a rozhodne sa treba o tom zmieniť bola prítomnosť Martina Nováka, ktorý nielenže dokázal zabaviť publikum, pokým sa striedali členovia hudobného zoskupenia, ale tak správne okomentoval každú skladbu, ktorú študenti zahrali.

zvolensky-bigband-13
Zvolenský bigband a Sweet Little Chicks. Foto: ZV-podujatia

Ak sa dá nejaká skladba vypichnúť, tak rozhodne Bugatti Step, Happy Feet a spievaná Pennsylvania 6-5000. K záveru vystúpenia a k takému navodeniu toho, čo príde po bigbande, pár skladieb spoločne zaspievali aj dievčence zo Sweet Little Chicks.

Ako je už zrejmé, druhé v poradí v tento horúci večer vyšli na jazzové pódium tri šarmantné dámy a po ich boku traja páni – Pavel Kabina (bicie), Mgr. Pavol Kováč (klavír) a fúkacie veci alebo ak chcete dychovú sekciu mal pod palcom Miro Poprádi.

Tu niet čo dodať, mladé dámy opäť predviedli to naj z ich repertoáru a celé vystúpenie ešte viac umocnili.

Tretia hudobná formácia, ktorá vystúpila na tomto podujatí bola Robo Opatovský & Overtime. Samotnú zostavu muzikantov tvoril David Hodek (bicie), Robo Ragan jr. (kontrabas), Tomáš Gajlík (klávesové nástroje), Miro Poprádi (dychové nástroje) a ešte jedna maličkosť – Robo Opatovský.

Na webovej stránke Roba Opatovského je možné sa dočítať – citujem: ,,Svetové hity tak, ako ich nepoznáte a ako ste ich ešte nikdy nepočuli!

Veru tak, boli to práve nielen svetové hity ako Paparazzi, Fly Away a ďalšie, ale fantasticky s kapelou dali aj jeho vlastné skladby. Na záver koncertu dokázal, že to jednoducho vie a dal do pohybu ľudí na zvolenskom námestí.

Na samotný záver podujatia vyšla tá najväčšia hviezda večera a to Chris Bergson. Jeho necelá hodinovka na pódiu bola priam neskutočná a to, čo dokáže zahrať s gitarou v ruke bolo priam ukážkové a ľudia, ktorých tu bolo, že neúrekom ho za to patrične obdarili potleskom, ba i tancom pod pódiom.

Chris Bergson bol v roku 2015 uvedený do Newyorskej bluesovej siene slávy (New York Blues Hall of Fame) ako majster Blues. Chris Bergson sprevádzal alebo zdieľal pódium s takými hviezdami, ako sú BB King, Norah Jones, John Hammond, Etta Jones, Bettye Lavette, Hubert Sumlin, Levon Helm…

Takže takto nejako to vyzeralo na 12. ročníku Jazzového námestia vo Zvolene a od nás aspoň pár foto a jedno video, ako si Robo Opatovský podmanil publikum.

Robo Opatovský  & Overtime

Fotografie 

Článok, foto a video: J. Števonka