Na Zlaťáku sa konala veľká oslava prázdnin

vivat-vakacie-27

Foto: ZV-podujatia

Vivat vakácie alebo v preklade oslava prázdnin. Aj tak sa dá nazvať bohaté kultúrne podujatie, ktoré sa dalo zažiť 1.7.2016 v priestore 6. ZŠ na zvolenskom sídlisku Zlatý potok.

Podujatie plné zábavy a sprievodného programu zorganizovala trojica poslancov mestského zastupiteľstva Zvolen za mestskú časť Zlatý potok, Lukové, Zolnú, Bakovú jamu a to Robo Vasil, Mgr. Michal Hazlinger a PhDr.Mgr. Miroslav Sližik, PhD.

Nestáva sa tak často, že sa koná na tomto zvolenskom sídlisku podujatie tohto druhu, o to viac táto správa potešila a tak som ani chvíľu neváhal a išiel sa pozrieť, čo všetko sa tam dalo počas pár hodín zažiť a musím rovno povedať, že dosť.

Moderátorom podujatia bol Viktor Sabo, dobre to známy človek a zároveň aj divadelník z Divadla z domčeka, ktorého tu bolo možné vidieť aj v jednom z programov a to v divadelnom predstavení O Jankovi Hraškovi.

divadlo-z-domceka-10

Divadlo z domčeka a ich rozprávka Janko Hraško. Foto: ZV-podujatia

Samotné podujatie prebiehalo na hlavnom pódiu a v množstve sprievodného programu všade navôkol.

Na hlavnom pódiu bolo možné vidieť scénku zoskupenia historického šermu Ricasso, následne sa predviedli v plnej kráse sokoliari zo Štiavnice, po nich nasledovala brejkdensová skupina Stred Crew Zvolen. Opodiaľ (dokiaľ sa nazvučovala country skupina Contryči) odohralo Divadlo z domčeka pre všetky deti rozprávočku Janko Hraško. Zahrala a zaspievala už spomenutá hudobná skupina a na samotný záver ako klinec programu zabavila ľudí vtipnými paródiami dvojica Robo Kajzer a Peter Meluš.

V rámci sprievodného programu to bolo viac než pestré a okrem zábavných hier, ktoré mali pod palcom členova šermiarskeho spolku Ricasso Zvolen tu prebiehala lukostreľba klubu Robin, na trávnatej ploche špeciálna olympiáda, ktorú organizoval AK Danica. Zaujímavosťou bolo maľovanie kriedou na starú čiernu fiatku a opodiaľ mala stan s tvorivými dielničkami Heuréka. Okrem toho prebiehala prezentácia športových klubov, fungujúcich v meste Zvolen, či už sa jedná o plávanie, volejbal, karate a ďalšie a aby sa nezabudlo, kuchtili sa tu palacinky s Ivetou Kahábkovou, ktorá určitý čas predávala palacinky na Zvolenskom zámku.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka

Pridaj komentár