Festival Ľudia z rodu Rómov prinesie štyri dni bohatého programu

ludia-z-rodu-2016-ilu

Počas štyroch dní od 3.8. do 6.8.2016 sa bude konať v Banskej Bystrici a vo Zvolene v poradí už XV. ročník festivalu Ľudia z rodu Rómov.

Podujatie organizačne pripravilo OZ Quo Vadis v partnerskej spolupráci s Kultúrnym združením Rómov Slovenska, Ara Art, mestom Banská Bystrica a Zvolen pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky, primátorky mesta Zvolen Lenky Balkovičovej a primátora mesta Banská Bystrica.

Veľa hudby, divadlo, ba i diskusie a veľa ďalšieho v sprievodnom programe. Po prečítaní programu si už teraz dovolím povedať, že to bude opäť fantastické podujatie.

Ako je už z úvodu zjavné, jedná sa o štvordňové podujatie a z toho tri dni sa bude konať program v susednej Banskej Bystrici a predposledný deň tohto festivalu v našom kráľovskom meste Zvolen.

U nás v meste Zvolen si budú môcť všetci vychutnať program v piatok 5.8.2016 po 19-tej hodine, kedy sa bude konať v Kráľovskej sieni Zvolenského zámku kultúrno-hudobný program pod názvom Klajazzrom.

Ako už názov evokuje, môžete sa tešiť na také mená ako Marta Balážová (ČR), Drahoslav Bango (SK), Tomáš Baroš (SR), Jan Bendig (ČR), Viliam Didiáš (SR), a Bohumila Sommerová (ČR).

Jedinečný formát, v rámci ktorého zaznejú svetoznáme i populárne diela z klasiky a jazzu, ovplyvnené rómskou kultúrou. Kráľovská sieň Zvolenského zámku už po tretíkrát privíta skvelé rómske umelkyne a umelcov.

Samotné podujatie sa zavŕši v sobotu 6.8.2016 Galaprogramom so začiatkom o 15-tej hodine v Robotníckom dome v Banskej Bystrici.

Nech sa páči, komplet program v meste Zvolen a na priložených plagátoch k podujatiu ostatný program.

ludia-z-rodu-romov-2016-plagatleperiben-2016-plagat

Článok a foto: J. Števonka.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.