Na Country záhrade vystúpi legendárna skupina Zelenáči

candy-floss-country-zahrada

Časť skupiny Candy Floss. Foto: ZV-podujatia

V predposledný augustový piatok 19.8.2016 sa uskutoční vo Zvolene už doslova tradičná akcia, venovaná Country hudbe a westernu pod názvom Country záhrada. Program, ktorý pripravilo Zvolenské kultúrne centrum bude aj tentokrát viac než pestrý a ako je možné si všimnúť na plagáte, bude to celé vedené v duchu country a verím, že sa je na čo už teraz tešiť.

Okrem vystúpení hudobných skupín Candy Floss, Pacipacifik, hudobného zoskupenia Mariachi Sin Fronteras a hlavného hosťa skupiny Zelenáči bude samozrejme aj sprievodný program, zameraný nielen pre deti.

Okrem hudobných skupín sa predstaví aj westernová skupina Túlaví vlci so svojim bohatým programom. Podujatie, na ktoré je vstup voľný sa bude konať v Parku Ľudovíta Štúra a v prípade nepriaznivého počasia sa koncerty odohrajú v priestoroch DK Podborová.

Niečo o kapelách

Candy Floss je bluegrassová kapela, ktorá hrá v zložení Patricia Pivoluskova (spev), Simona Schmidtová (banjo), Dušan Hronec (gitara),Michal Kováč (husle), Anton Národa (kontrabas) a Michal Barok (mandolína).

Kapela Candy Floss bola založená v roku 2004 a v ich začiatkoch to bolo viac o inštrumentálnosti a až postupne po personálnych zmenách sa ich repertoár sformoval. Najnovším členom kapely je Patrícia Pivolusková, ktorá spolu so Simonou Schmidtovou tvoria nežnú časť kapely. Spevácky prejav Patrície je neskutočný, doplnený o podmanivé banjo Simony, ostatní členovia kapely za ňou v ničom nezaostávajú.

V roku 2011 vydala kapela prvé CD s 13 piesňami (vrátane 12 originálov napísaných členmi kapely) a v roku 2012 sa im podarilo získať tretie miesto na európskej bluegrass súťaži v La Roche Bluegrass, na festivale vo Francúzsku. Ich repertoár sa skladá prevažne z pôvodných piesní a inštrumentálok v súčasnom bluegrass štýle, inšpirujú sa bluegrass umelcami ako Alison Krauss, Blue Highway a mnoho ďalších.

Candy Floss

Country skupina Pacipacifik vznikla v roku 1999 vo Zvolene. Dodnes hrá skoro v pôvodnom zložení: Rastislav Belička (gitara, spev), Michal Weis (banjo, spev), Vladimír Nociar (basová gitara), Daniel Axmann (mandolína, fúkacie harmoniky, spev)

Kapela koncertuje doma aj v zahraničí a má za sebou viac ako 1600 vystúpení na country akciách a prestížnych festivaloch ako sú napr. Porta v CZ, Country Lodenica, Country weekend Šuňava, Dudinská stopa, Folková Nová baňa, Fest Dobré Bohunice, Dobrofest Trnava, Country fest Kokava, Country Fest Rozmarín a mnoho ďalších festivalov, country bálov a podujatí. Skupina sa prezentovala aj v médiách, Český rozhlas, TV JOJ a STV. Na mnohých festivaloch získala ocenenia. Napríklad: Laureát Slovenskej aj Českej Porty, cena diváka Country Lodenica.

Pacipacifik

Mariachi Sin Fronteras

Toto je také vskutku zaujímavé zoskúpenie, ktoré ponúka tradičnú živú hudbu s originálnimy mariachi nástrojmi a repertoárom. Skupina sa vo svojom vystúpení prezentuje nielen hudbou, ale aj tanečnými kreáciami.

Zelenáči

Na záver a ako hosť programu vystúpi v podstate legenda česko-slovenskej country hudby a to skupina Zelenáči. Skupina pôsobí s pôvodnými členmi už od roku 1974 a na svojom konte má už 23 albumov. Na koncertných pódiách hrajú nielen nové skladby, ale do svojho vystúpenia zakomponujú aj skladby z celého ich doterajšieho plodného obdobia.

Plagát k podujatiu

country-zahrada-2016-plagat

Článok: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.