Na Službách božích sa stretlo viac ako 60 Môťovanov

sluzby-bozie-2016-motova-4

Spoločná fotografia. Foto: Jozef Ištoň

Ani letný dážď neodradil viac ako šesť desiatok Môťovanov, aby prišli v sobotu 16. júla na Služby božie pred Môťovskú zvonicu.

Už druhý rok po sebe sa konalo toto krásne kresťanské podujatie, ktoré bolo teraz doplnené aj neoficiálnym stretnutím obyvateľov Môťovej. Síce počasie veľmi neprialo, no nálada medzi prítomnými Môťovanmi bola úprimná a s veľkou dávkou spolupatričnosti.

Podujatie bolo v prvom rade odkazom silnej kresťanskej tradície v ktorej spoločne plánujeme pokračovať aj v budúcich rokoch.  V druhej časti sobotného poludnia si prítomní hostia spoločne posedeli pri výbornom guľáši a domácich pečených špecialitách Môťovských gazdiniek. Zanedlho sa pri stole vytvorila príjemná susedská atmosféra, počas ktorej sa spomínalo najmä na časy minulé, no rozdebatovalo sa aj o súčasných a aktuálnych témach okolo nás.

Pre mnohých to bola jedna z mála príležitostí, keď sa mohli po dlhšom čase stretnúť so susedom či kamarátom. Všetci prítomní sme sa zhodli na tom, že je dôležité aby si ľudia vzťahy medzi sebou upevňovali a udržiavali si silné kresťanské tradície. Určite sa o rok stretneme znovu, no dúfam že v príjemnejšom počasí, hojnejšom počte a snáď príde aj viac Môťovanov z mladších generácií.

Ďakujem pánovi farárovi Mojzsisovi a pani farárke Mojzsisovej za príjemný priebeh Služieb božích. No poďakovať chcem taktiež aj všetkým prítomným hosťom, ktorí pomáhali s prípravou podujatia. Tradíciu už teda v Môťovej máme a teraz si ju musíme chrániť a udržať aj pre mladšie generácie.

Fotografie

Článok: Ing. Peter KOŠÍK, PhD. Predseda VMČ č.1 Poslanec mesta Zvolen. Foto: Jozef Ištoň

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.