• Ne. jún 4th, 2023

Jubilejný Culturebox si udobril Štúra fajnou muzikou

V Štúrovom parku panovala fantastická atmosféra. Foto: ZV-podujatia

Jubilejný 10. ročník kultúrnej škatule rozhodne nesklamal ba naopak, ponúkol návštevníkom pestrú paletu fajnovej muziky a aj nejaký ten bonus navyše v rámci sprievodného programu. Aj občerstvenie bolo a samozrejme dobre sa baviaci ľudia.

Desiate pokračovanie festivalu Culturebox, ktoré sa konalo 22.7.2016 v Parku Ľudovíta Štúra zorganizovalo mesto Zvolen v spolupráci s občianskym združením Dlhý, široký a bystrozraký a samozrejme nechýbal ani zakladateľ festivalu a to konkrétne Peter Kičák.

V tento večer sa zišla vo Zvolene naozaj pestrá paleta kapiel nielen zo Slovenska

Na úvod vystúpila kapela Says, po nej to bol Thom Artway (Tomáš Maček), ktorý prekvapil hlavne chytľavou skladbou I Have No Inspiration, ako tretia to bola prešovská rockenrolová kapela SATIN LEAD a na samotný záver azda to najlepšie a to Ľubo Šamo & ODB Trio.

V rámci sprievodného programu tu boli okrem občerstvenia ešte dve veci a to airbrush v podaní Jozefa Kajana, ktorý striekal cez šablónu rôzne ornamenty na rôzne časti tela hlavne však deťom.

Druhú vec tu malo pod palcom Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica (CEEV Živica), ktoré sem donieslo tri náučné exponáty, pri ktorých sa dalo hravou formou zistiť, koľko vám jednotlivé elektrické spotrebiče zoberú mesačne z peňaženky, otestovať si silu, ale zároveň zistiť, koľko energie je potrebné vydať, aby vám jednotlivé elektrické spotrebiče vôbec fungovali a posledná vec bola zaujímavá veľká drevená kvázi škatuľa, v ktorej bolo treba použiť logické myslenie a uhádnuť číselný kód od visacej zámky.

Na záver k samotnému podujatiu treba povedať, že globálne v podstate super, možno sa mohlo v úvode už po 16-tej povedať, že kedy presne odštartuje festival prvým interpretom, možno sa mohlo medzi jednotlivými interpretmi povedať, že kto bude nasledovať, ale tak či onak, napriek tomuto všetkému sa prišlo baviť dosť ľudí, ktorí si tu aj sediac na tráve vychutnali tento 10. ročník hudobného festivalu Culturebox.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka