• Po. okt 2nd, 2023

V exhibičnom majstrovskom zápase HKM Zvolen padlo dovedna 20 gólov

Autor IMG_1979

aug 29, 2016 ,
hkm-zvolen-80-exhibicia-20
Spoločná fotografia na záver podujatia. Foto: ZV-podujatia.

HKM Zvolen patrí medzi najúspešnejšie hokejové kluby na Slovensku. V tomto roku si pripomíname, že ubehlo 80 rokov odvtedy, čo sa jeho predchodca ZTK prihlásil do súťaže Pohronskej župy a od roku 1936 štartuje mužstvo Zvolen nepretržite v hokejových súťažiach na Slovensku. Pod rôznymi názvami si tento náš klub vydobyl postavenie bašty slovenského hokeja.

Prvý oficiálny zápas sa vo Zvolene odohral na svätého Valentína 14.2.1932 medzi ZTK Zvolen a ŠK Slávia Banská Bystrica, prehrali sme 0:2, ale dá sa považovať za historický míľnik v našom meste.

Tak to bol taký úvod k jednému veľkému podujatiu, ktoré sa konalo v sobotu 27.8.2016 a ktoré pozostávalo z dvoch častí. Bol to zápas Majstrov pri príležitosti osláv tohto výročia a hral sa na zimnom štadióne a následne po ňom sa konal slávnostný Galaprogram v DJGT Zvolen.

O tom prvom zápase si teraz pár viet napíšeme a neskôr bude článok o časti druhej.

Tu na zvolenskom zimáku sa v rámci osláv konal exhibičný zápas v rámci osláv 80. výročia pôsobenia Zvolenského hokejového klubu a proti sebe sa postavili tímy majstrov Slovenska z rokov 2001 a 2013.

Na ľadovej ploche bolo vidieť veľa hráčov zaujímavých mien – Roman Čunderlík, Richard Šechný, Peter Klepáč, Rastislav Rovnianek, Ladislav Paciga, Andrej Podkonický, Ladislav Čierny, Peter Ševela, Róbert Pukalovič, Andrej Rajčák, Jaroslav Török, Igor Majeský, Rastislav Štork, Dušan Pohorelec, Kamil Mahdalík a XY ďalších.

Samozrejme, hralo sa ako patrí a to 3 krát po 20 minút a za tento čas boli diváci svedkami 20 – tich gólov, ktoré padli rovnakým pomerom do každej z bránok. A tak boli na rade trestné striedania, kde sa napokon lepšie darilo práve celku 2001. V hľadisku sedel aj Jozef Golonka a po prvej tretine prišla svoj talent predviesť krasokorčuliarka Laura Debnárová, ktorá reprezentuje Športový krasokorčuliarsky klub mesta Zvolen (ŠKK)

Po zápase mohli na ľadovú plochu vstúpiť všetci diváci a odfotiť sa alebo čokoľvek iné.

Toto bola teda prvá časť a tak nech sa páči, pár foto a už onedlho si dáme druhú a to Galaprogram v divadle.

Fotografie

Článok a foto: J. Števonka.