• Ne. jún 4th, 2023

Pestrofarebný deň nielen pre školákov

zvolen-a-zvolencania-10
Táto kniha bude tu v tento deň predstavená verejnosti. Foto: ZV-podujatia.

TS: Dňa 5. septembra sa uskutoční KLEMO ŠKOLSKÝ DEŇ. Vyvrcholí o 17.00 vernisážou Pavla Hammela v Galérii na Tehelnej.

KLEMO ŠKOLSKÝ DEŇ už po štvrtýkrát pozitívne naladí a pripraví na nový školský rok deti aj ich rodičov. Na prvý deň školského roku je opäť pripravený pestrofarebný program, ktorý premení zvolenský Park zabudnutých susedov na miesto plné atrakcií. Divadelná rozprávka, predstavenie novej knihy o Zvolene, prezentácia školských pomôcok, návšteva sokoliarov, vozenie na koňoch, výstava historických vozidiel, modely lietadiel sú lákadlom nielen pre školopovinné deti.

Čerešničkou na torte bude opäť možnosť spoznať neformálne a z viacerých uhlov osobnosť slovenskej kultúry. Po minulé roky hostil KLEMO ŠKOLSKÝ DEŇ manželov FELDEKOVCOV s koncertom ich dcéry Katky Feldekovej, DANIELA HEVIERA, ktorý predstavil okrem novej knihy i výstavu priestorových nadčasových objektov, HANU LASICOVÚ, ktorá prezradila „Všetko o svojom otcovi“ a odhalila fotografie Milana Lasicu zhotovené na rôznych miestach jeho rodného Zvolena. Hostia v každoročnej diskusii s dramaturgičkou Uršuľou Ferenčukovou spomínajú na svoje školské zážitky – nielen z pozície dieťaťa, ale i z pohľadu rodičovského.

Tento rok prichádza na pozvanie organizátora Jozefa Klementa PAVOL HAMMEL, známy nielen ako hudobník, ale už aj ako maliar. Maľuje aj hrá po svojom a srdečným „NECH SA PÁČI“ pozýva na vernisáž rovnomennej výstavy svojich obrazov. Školská téma patrí zjavne k Hammelovým inšpiráciám, veď piesne Učiteľka tanca či ZRPŠ sú nadčasovými hitmi. Následne je Pavol Hammel pripravený zaspomínať na „čas malín“ a zaznejú aj jeho piesne. Každý, kto má chuť vstúpiť do nového školského roku s ľahkosťou, je srdečne vítaný.

zvolen-a-zvolencania-plagat

pavol-hammel-nech-sa-paci-plagat

klemo-skolsky-den-2016-plagat

TS KLEMO ŠKOLSKÝ DEŇ – Mgr.art. Uršuľa Ferenčuková