Oceliari nadelili nášmu HKM 6 gólov

hkm-zvolen_hc-kosice-57

V prvej tretine bolo neraz rušno pred bránkov Košíc. Foto: ZV-podujatia.

Zápasom 6. kola v hokejovej Tipsport Extraligy si na ľade zvolenského zimného štadióna navzájom prekrížili v piatok 23.9.2016 hokejky náš domáci HKM Zvolen a momentálny líder HC Košice.

To, aký priebeh bude mať samotný zápas sa dalo predpokladať na základe toho, že pred pár dňami bola vyhodená za nejasných okolností trojica hráčov Michal Juraško, Juraj Jurík a Denis Rehák a z Detvy prišiel Frederik Fekiač. Na tento zápas proti oceliarom tréner Josef Turek za nového lodivoda tímu nominoval obrancu Janisa Andersonsa, "áčka" na dresoch budú nosiť Petr Obdržálek a Pavel Klhůfek.

V tejto pozmenenej zostave sa po 18-tej postavili Košiciam a už v druhej minúte sme inkasovali prvý gól a druhý o ďalších 10 minút neskôr. V 14-tej minúte sa podarilo znížiť na 1:2 z hokejky Evgena Miseneva.

V druhej tretine sa však naši chlapci pozbierali a na ľadovej ploche sa začali diať veci. Najskôr v 31. minúte Peter Zuzin vyrovnal na 2:2 a o 2 minúty na to sme už viedli 3:2, opäť po fantastickom góle Petra Zuzina. Súper však na nás zatlačil a v priebehu pár minút nám najskôr Ladislav Nagy a následne Juraj Milý dali po góle a stav zápasu po dvoch tretinách bol 3:4.

V poslednej tretine boli diváci svedkami dvoch gólov, ale opäť len do našej bránky a to v 46. minúte Marek Bartámus zvýšil na 3:5 a v poslednej minúte nám strelil gól Ladislav Nagy. Po záverečnom klaksóne sa zaknihoval výsledok 3:6.

Najbližší domáci zápas sa bude hrať 30.9.2016 proti Banskobystričanom.