• Št. mar 30th, 2023

Volejbalisti MVK Lokomotíva Zvolen zatiaľ bez prehry

ByIMG_1979

okt 23, 2016 ,

 

mvk-zvolen_sk-komjatice-53
Aj takéto parádne veci bolo možné vidieť počas priebehu zápasu. Foto: ZV-podujatia.

Zvolenský volejbal mohol mať obe mužstvá extraligové, pokiaľ ženy TJ Slávia TU Zvolen si extraligovú príslušnosť zachovali, muži napriek víťazstvu v baráži a vybojovanom postupe do extraligy zo známych dôvodov hrajú 1.ligu i tomto ročníku.

Volejbalisti MVK Zvolen pokračujú v novej prvoligovej sezóne v dobrých výkonoch a sú zatiaľ bez jedinej prehry. Pred piatym dvojkolom figurovali na prvom mieste zo ziskom 23 bodov, o dva body pred VKP Bratislava. V piatom dvojkole privítali na domácej palubovke deviate mužstvo súťaže ŠK Komjatice, ktoré doteraz získalo iba šesť bodov. Očakával sa teda plný bodový zisk.

1.stretnutie

MVK Lokomotíva Zvolen – ŠK Komjatice 3 : 0 (12, 20, 17)

Zostava MVK:

  • Vrtielka, Michalec, Vaško, Kučera, Kováčik, Kamenský, libero Uhrin (Bujalko, Grofik, Bambura)

Tréner – M.Vaško

Hrajúci tréner Martin Vaško vsadil do úvodného setu na istotu a do základnej zostavy zaradil osvedčených hráčov. V dôležitom prvom dejstve dovolili Zvolenčania súperovi uhrať iba 12 bodov a to od stavu 15:6 nasadil do zostavy nádejných mladých hráčov Bujalka a Grofika. Do druhého setu nastúpil i Bambura a MVK ho poľahky získal rozdielom piatich bodov. V treťom sete už i bez Kamenského dominovali domáci vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene zvíťazili.

2.stretnutie

MVK Lokomotíva Zvolen – ŠK Komjatice 3 : 0 (13, 12, 17)

Zostava MVK:

  • Vrtielka, Michalec, Vaško, Kučera, Kováčik, Kamenský, libero Uhrin

Tréner – M.Vaško

Hralo sa 58 a 63 minút , rozhodoval Holčík, 60 divákov

V druhom stretnutí nedali rozohraní domáci súperovi šancu a dovolili Komjaticiam uhrať v troch setoch spolu iba 42 bodov a s prehľadom, bez väčšieho vypätia síl zvíťazili 3:0 a pripísali si povinný plný bodový zisk. Upevnili si tak prvenstvo pred dôležitým stretnutím v budúcom dvojkole s druhým mužstvom VKP v Bratislave. Na lavičke pozorne sledoval obe stretnutie „štatista“ Pavel Bartík a usilovne zbieral informácie o priebehoch stretnutí.

Na domácej palubovke na ZŠ Námestie mládeže na sídlisku Západ sa predstavia v sobotu 5.novembra 2016, kedy o 15,00 a 17,00 hod. privítajú volejbalistov posledného mužstva 1. ligy Mládež aktívne Trnava.

Tabuľka

Fotografie

Článok: Miloš Masarik. Foto: J. Števonka.