Vo Zvolene dominovala Prešovská Eperia

slavia-tu-zvolen_eperia-presov-11

Foto. ZV-podujatia.

Predposledná októbrová sobota 22.10.2016 bola vo Zvolene v znamení viacerých športových zápolení a jedným z nich, o ktorom si teraz viac povieme bol aj zápas 5. kola vo volejbalovej extralige žien.

Na palubovke športovej haly na zvolenskom sídlisku Západ odohrali fantastický zápas TJ Slávia TU Zvolen a VK Eperia Prešov.

Od tohto zápasu sa očakávalo, že 3 body zostanú doma, ale zároveň bolo treba brať (ako sa aj v samotnom zápase ukázalo) Prešovčanky za viac ako vyrovnaného súpera, ktorý svojou húževnatosťou dokáže veľké veci.

Už v prvom sete bolo vidieť, že priebeh hry je z našej strany vlažný a Prešovčanky si postupne začali budovať mierny náskok. Na toto dobre zareagovali naše a postupne im tento ich náskok dorovnali a a ešte pridali pár úspešných lôpt navyše a set skončil 25:22, čo znamenalo 1:0 pre našu Sláviu.

Druhý set bol evidentne v réžii súperiek, ktoré neskutočne na nás zatlačili a nekompromisne jednak trestali naše chyby a jednak aj ucelenou hrou a niekoľkobodovým náskokom tento set dotiahli do víťazného konca 15:25 a bolo vyrovnané na 1:1.

V treťom naše opäť zabrali a bolo vidieť na palubovke podstatne viac dravosti na našej strane. Súperky trochu vyšťavené z predchádzajúceho setu sa držali dosť statočne a opäť až v závere setu sa rozhodlo a dalo sa už tušiť, že možno budeme dnes svedkami 5 setovej drámy. Tretí set skončil napokon 25:20 a stav stretnutia sa priklonil na našu stranu 2:1 a stačil už len jeden bod a mohlo byť vybavené.

Avšak prešovské ženy v štvrtom sete predviedli neskutočnú hru, až som mal pocit, že sú to naše hráčky z predchádzajúcej sezóny a do tohto setu dali naozaj všetko zo seba a s 15 bodovým náskokom dotiahli tento set do konca 10:25 a vynútili si za stavu 2:2 záverečný tajbrejk.

Záverečný tajbrejk ukázal, že Prešovčanky si prišli do Zvolena po víťazstvo a keď inak nie, tak aj tie dva body budú stoj čo stoj a tak 12:15 a ich víťazstvo 2:3 bolo toho dôkazom.

Nech sa páči, opäť Vám prinášame pár fotografií zo zápasu a dnes aj na videu priebeh celého druhého setu.