Vo Zvolene dominovala Prešovská Eperia

slavia-tu-zvolen_eperia-presov-11

Foto. ZV-podujatia.

Predposledná októbrová sobota 22.10.2016 bola vo Zvolene v znamení viacerých športových zápolení a jedným z nich, o ktorom si teraz viac povieme bol aj zápas 5. kola vo volejbalovej extralige žien.

Na palubovke športovej haly na zvolenskom sídlisku Západ odohrali fantastický zápas TJ Slávia TU Zvolen a VK Eperia Prešov.

Od tohto zápasu sa očakávalo, že 3 body zostanú doma, ale zároveň bolo treba brať (ako sa aj v samotnom zápase ukázalo) Prešovčanky za viac ako vyrovnaného súpera, ktorý svojou húževnatosťou dokáže veľké veci.

Už v prvom sete bolo vidieť, že priebeh hry je z našej strany vlažný a Prešovčanky si postupne začali budovať mierny náskok. Na toto dobre zareagovali naše a postupne im tento ich náskok dorovnali a a ešte pridali pár úspešných lôpt navyše a set skončil 25:22, čo znamenalo 1:0 pre našu Sláviu.

Druhý set bol evidentne v réžii súperiek, ktoré neskutočne na nás zatlačili a nekompromisne jednak trestali naše chyby a jednak aj ucelenou hrou a niekoľkobodovým náskokom tento set dotiahli do víťazného konca 15:25 a bolo vyrovnané na 1:1.

V treťom naše opäť zabrali a bolo vidieť na palubovke podstatne viac dravosti na našej strane. Súperky trochu vyšťavené z predchádzajúceho setu sa držali dosť statočne a opäť až v závere setu sa rozhodlo a dalo sa už tušiť, že možno budeme dnes svedkami 5 setovej drámy. Tretí set skončil napokon 25:20 a stav stretnutia sa priklonil na našu stranu 2:1 a stačil už len jeden bod a mohlo byť vybavené.

Avšak prešovské ženy v štvrtom sete predviedli neskutočnú hru, až som mal pocit, že sú to naše hráčky z predchádzajúcej sezóny a do tohto setu dali naozaj všetko zo seba a s 15 bodovým náskokom dotiahli tento set do konca 10:25 a vynútili si za stavu 2:2 záverečný tajbrejk.

Záverečný tajbrejk ukázal, že Prešovčanky si prišli do Zvolena po víťazstvo a keď inak nie, tak aj tie dva body budú stoj čo stoj a tak 12:15 a ich víťazstvo 2:3 bolo toho dôkazom.

Nech sa páči, opäť Vám prinášame pár fotografií zo zápasu a dnes aj na videu priebeh celého druhého setu.

Zostavy

  • TJ Slávia TU Zvolen – Magdaléna Nociarová, Eva Luptáková, Lucia Trnavská, Paulína Sásiková, Jana Tužinská, Natália Balcová, Eva Danková, Juliána Hešková, Natália Vrabcová, Michaela Martináková, Mária Kohútová, Alexandra Podhradská

Tréner – Marián Uvaček

  • VK Eperia Prešov – Barbora Kerpčarová, Ivana Olejníková, Zuzana Kisidayová, Petra Obermanová, Veronika Jakábová, Agáta Čepová, Blanka Bodnárová, Slávka Salamonová, Michaela Schniererová, Tatiana Štieberová, Ivana Povrazníková

Tréner – František Bočkay

Rozhodcovia – Ivana Čierťašská a Lucia Poláčiková 

Tabuľka

Ostatné výsledky 5. kola

  • COP Nitra – Hit UCM Trnava 3:1
  • KV MŠK Oktan Kežmarok – Volley project UKF Nitra 1:3
  • 1. Bratislavský volejbalový klub – VTC Pezinok 3:1
  • Senický volejbalový klub – VK Slávia EU Bratislava 0:3

Video – 2. set

Fotografie

Článok a foto. J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: