Noc divadiel vtiahla divákov do divadla

noc-divadiel-2016-zvolen-3

Foto: ZV-podujatia

Pod mottom „Sedmospáči, prebuďte sa!“ sa konala zo soboty 19.11 na nedeľu 20.11.2016 Noc divadiel, ktorá spája divadelníkov z jedenástich európskych krajín.

K tejto noci sa pridalo 50 slovenských divadiel a inštitúcií a samozrejme Zvolenské divadlo Jozefa Gregora Tajovského, ktoré si pripravilo pre nočných návštevníkov pestrý program v „buditeľskom“ duchu, v ktorom ako sa počas tejto noci neskôr ukázalo ožili v ňom nielen legendy, ale aj celebrity.

Všetko to odštartovalo po 21-vej hodine a divadlo si pripravilo pre divákov viac ako trojhodinový program (1 prestávka), ktorý sa zavŕšil pred vchodom do divadla.

Gro programu pozostávalo ako názov tejto noci evokoval v „buditeľskom“ duchu a tak veľkú časť  tu bol prítomný špeciálny hosť  Juraj Sarvaš – legenda slovenského divadelníctva, ktorá priniesla nielen unikátny pohľad na svoju celoživotnú tému – tému národných buditeľov a ich tvorby. Samozrejme príbeh jedného z nich, Štúra,ten už na zvolenských doskách nielen raz ožil. Majster Sarvaš načrel aj do ďalších zaujímavých osudov a paralel so súčasnosťou.

Celé toto moderoval divadelník Richard Sanitra a počas toho celého bolo možné vidieť na javisku celú plejádu hercov Zvolenských hercov, ktorý aj takto prispeli k bohatému a veľakrát aj vtipnému programu. Okrem scénok a rozprávania tu zahrala aj divadelná kapela.

Na záver a po klaňačke sa už konala tradičná polnočná bodka pri sviečkach.

Tak a je tu záver a ako inak od nás aj video a pár fotografií.

Video

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: