Jarné brigády pokračujú aj tento týždeň

Spoločná fotografia po dobre vykonanej práci. Foto: zdroj TS

TS: ZVOLEN, 17. 4. 2018: Každoročné podujatie Spolu vyzbierame viac sa kvôli dažďu natiahlo na dva týždne. Deti pokračujú v brigádach aj tento týždeň.

Takmer 300 detí zo zvolenských základných a stredných škôl sa doteraz zúčastnilo jarnej očisty mesta „Spolu vyzbierame viac“. Spoločne vyzbierali 77 vriec odpadkov v rôznych lokalitách Zvolena. Najviac odpadu nazbierali vo Višňovskom parku, na Zlatom Potoku v okolí základnej školy a na turistickom chodníku smer Červený Medokýš, a to napriek tomu, že sa mnohé z lokalít pravidelne čistia. Samotné deti boli často prekvapené, čo všetko v húštinách našli – od obyčajných smetí po súčiastky od áut, oblečenie, elektroniku a mnohé iné.

Do brigád sa zapojili deti zo ZŠ Jilemnického 1, ZŠ M. Rázusa, SPŠ Dopravnej, ZŠ Hrnčiarskej, SOŠ hotelových služieb a obchodu, ktoré sa zúčastňujú tohto podujatia každý rok. Tento týždeň by mali pokračovať brigády škôl ZŠ J. Alexyho a ZŠ Jilemnického 2, ktoré sa kvôli dažďu minulý týždeň zrušili. „Všetky spomenuté školy sa do jarného upratovania zapájajú každý rok a ja si to nesmierne vážim. Veríme, že deti, ktoré sa podujatia zúčastnia, už nikdy nezahodia odpadky do kríkov,“ hovorí primátorka Lenka Balkovičová. Napriek tomu, že mnohé lokality v meste upratujú nezamestnaní aj stredisko komunálnych služieb, nestačí to.

Aktivitu „Spolu vyzbierame viac“ podporili aj firmy METRO Cash & Carry s.r.o. a Continental Automotive Slovakia s.r o. Budú skrášľovať vojenské cintoríny.

Celé podujatie bude vyhodnotené počas Lesníckych dní na Námestí SNP o 11.00.

TS: Mgr. Eva Ježovičová, šéfredaktorka Zvolenských novín,  referent pre styk s verejnosťou Zvolen. Foto: zdroj TS

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: