Zvolenskí turisti zahájili 38. sezónu túrou na vrch Zvolen

Lenka Balkovičová dostala dar za to, že nielen finančne podporila toto podujatie. Foto: ZV-podujatia.

Za jemného mrholenia sa v sobotu 18.3.2017 konal v poradí už 38. ročník výstupu na vrch Zvolen, ktorý sa už tradične v tomto období koná pri príležitosti oslobodenia mesta Zvolen a zároveň je to podujatie, ktoré otvára turistickú sezónu.

Tak, ako za ostatné roky, aj toto turistické podujatie zorganizoval Klub turistov Pustý hrad, mesto Zvolen, Priaznivci Pustého hradu, obec Liptovské Revúce a nad podujatím prevzala záštitu tak ako rok minulý primátorka mesta Ing. Lenka Balkovičová.

Pred samotným odchodom do autobusu, ktorý mal turistov odviezť až na Donovaly sa konalo o 8. hodine pri Pamätníku sovietskej armády (nám. SNP) už tradičné slávnostné otvorenie podujatia za prítomnosti nielen hlavných predstaviteľov mesta Zvolen.

Úvodného slova sa po odznení štátnej hymny ujal Pavel Fabian, ktorý tu privítal všetkých prítomných a upriamil pozornosť aj na vzácnych hostí – po svojom boku stojacu primátorku mesta Zvolen Ing. Lenku Balkovičovú, Ing. Jaroslava Stehlíka (víceprimátor mesta Zvolen), Branislava Husára (poslanec MsZ Zvolen).

K slovu sa dostala aj prvá dáma mesta Zvolen a následne za Maticu Slovenskú Branislav Husár, ktorého rozprávanie smerovalo k významnej osobnosti, rodákovi Jozefovi Kozáčekovi.

Potom už nasledovalo obligátne položenie vencov k pamätníku ako vzdanie úcty za padlých nielen pri oslobodzovaní mesta Zvolen.

Na úplný záver si ešte zobral slovo Pavel Fabian, aby upresnil inštrukcie a to, že sa išlo autobusom na Donovaly, následne kvôli počasiu lanovkou na Vrch Zvolen, kde by ich mal čakať starosta obce Liptovské Revúce.

Nech sa páči video a pár fotografií

Video – Výstu pna Vrch Zvolen

Fotografie

Článok, foto a video: J. Števonka

 

Pridaj komentár