Retrospektíva Vianočnej dediny 2016

Filová-ľudských kopca

Jana Filová and Human Hills. Foto: ZV-podujatia

Rozsvietením Vianočnej dediny v prvý decembrový deň víceprimátorom mesta Zvolen Jaroslavom Stehlíkom odštartoval okrem otvorených stánkov aj bohatý kultúrny program, ktorý si môžeme užiť my všetci v podstate každý deň tu na pódiu.

V deň otvorenia všetkým prítomným zahrala a zaspievala Jana Filová, ktorú doprevádzala kapela Human Hills. Okrem perfektného spevu Jany Filovej predviedla aj kapela fantastické rockové vystúpenie, jej členovia dokázali, že vedia taktiež spievať a ešte ako.

Jednoducho na úvod otvorenia to vyšlo na jednotku.

V piatok 2.12.2016 obsadilo pódium PinkHarmony, ktoré nielen v hudobnom bloku nazvanom Hallelujah počas niekoľkých hodín predviedlo spevácke umenie žiakov Konzervatória PinkHarmony, speváckeho zboru SK PH a Základnej umeleckej školy PinkHarmony studio.

Toto vystúpenie bolo takým predvianočným darom pre všetkých, ktorí sa tešia na najkrajšie sviatky roku.

Takto prebehli prvé dve vystúpenia a najbližšie už v nedeľu 4.12.2016 sa môžete tešiť na zaujímavé divadelné predstavenia. Doporučujeme pozrieť si kompletný program Vianočná dedina 2016, kde sa dozviete všetko o programe a ďalšie aktualizované informácie.

V druhú Adventnú nedeľu 4.12.2016 sa vo Vianočnej dedine sa program niesol v divadelnom duchu. Tieto divadelné prestavenia si pripravili deti divadelných krúžkov ZŠ Mládeže 17, školského klubu pri ZŠ Jilemnického 2 a posledné predstavenie si pripravil dramatický krúžok ZŠ Hrnčiarska.

Na ďalší deň v pondelok 5.12.2016 to žilo vo folklórnom duchu v podaní DFS Chrustárik z Podzámčoku. Tento detský folklórny súbor si pripravil a predstavil blok pod názvom My sme malí žiačikovia. (foto v galérii).

Utorok 6.12.2016 prišiel na námestie ako inak Mikuláš so svojou družinou čertom a anjelom. Členovia Divadla Zelienka tu na pódiu vo Vianočnej dedine zahrali deťom ich najnovšiu rozprávku, ktorá mala v druhú Adventnú nedeľu premiéru a to Adonin palác.

Po rozprávke sa konal krst novej knihy Milana Paprčku, ktorá má názov Zvolen z neba. Krstná mama bola primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová.

Súbežne sa vo Zvolenskej Europe pripravili bežci na beh pod názvom 50. Mikulášov a po 17:30 spoločne všetci bežali smerom do Vianočnej dediny.

Tu na pódiu prebehlo spoločné fotenie a následne potom sa ešte deťom rozdali sladkosti.

Okrem toho všetkého tu v tento deň rozsvietený aj Vianočný stromček.

Štvrtok 8.12.2016 patril spevu, koledám a to všetko vo folklórnom duchu v podaní DFS Zornička. (foto v závere foto-galérie).

V piatok 9.12.2016 bolo v meste viac než živo.

Priebehu dňa sa tu na námestí konali Vianočné trhy s rytierskou zabíjačkou (zabíjačka bola vo Vianočnej dedine). Dovedna mäsiar spracoval 6 svíň.

Poobede zahrala a zaspievala ľudová hudba Zvolenskí vrchári. Nech sa páči pár fotografií v galérii.

V sobotu 10.12.2016 zahrala všetkým tu prítomným dychovka a nie hocijaká, ale naša Zvolenská kapela. (fotografie v fotogalérii)

V tretiu Adventnú nedeľu sa v dedine premietalo a to najskôr Medveď Yogi : prvé vianoce – vianočné kino – (Yogi a Bubu väčšinou celé Vianoce prespia, tento rok sa rozhodnú Vianoce poriadne osláviť) a potom Zvolen v obrazoch

Pondelok 12.12.2016 sa konalo hudobné vystúpenie Wintage Palaj band – Marián Kološta a Katka Sitárová. (foto v galérii)

Vo štvrtok 15.12.2016 sa predstavili deti SZUŠ Quo Vadis v hudobno tanečnom pásme pod názvom „Čaro Vianoc“. Fotografie na konci foto – galérie.

15.12.2016  zahrala a zaspievala všetkým Zvolenčanom skupina Modus Memory, ktorú založil známy slovenský hudobník Marian Greksa, ktorý v rokoch 1985 až 1987 spieval v skupine Janka Lehotského Modus.

A práve táto kapela tu Vo Vianočnej dedine najväčšie hity 70-tych a 80-tych rokov v podaní Mariána Greksu a jeho skupiny.

V sobotu 17.12.2016 sa premietala rozprávka Soľ nad zlato a v nedeľu Happy Feet

HTS Zvolen a ich tradičný Vianočný koncert žiakov bolo si vychutnať v stredu 21.12.2016 a bolo to opäť niečo fantastické. Fotografie samozrejme ako posledné vo foto-galérii.

Vo štvrtok 22.12.2016 sa odohral vo Vianočnej dedine veľký Betlehemský príbeh a prišli aj Betlehemci z Podpoľania. Nech sa páči pár foto v závere fotogalérie.

Ako posledné podujatie vo Vianočnej dedine pred Vianocami bol koncert pod názvom Jana Orlická & orchester Jána Berkyho Mrenicu ml. – Nech sa páči v závere pár foto

Video – 50. Mikulášov 

Fotografie

Článok a fotografie: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: