• Ne. okt 1st, 2023

Krasokorčuliarky ŠKK Zvolen si na Poľana Cupe polepšili svoje bodové maximá

Autor IMG_1979

dec 4, 2016

TS: Cez víkend 26.-27. novembra hostil zimný štadión v Detve 92 krasokorčuliarov z 15 klubov Slovenska.

Krasokorčuliari súťažili v 8 dievčenských a 3 chlapčenských vekových kategóriách. V dievčenských kategóriách pretekali 3 juniorky, 9 starších žiačok, 6 mladších žiačok 12 -ročných, 9 mladších žiačok 11- ročných, 10 nádejí 7 – ročných, 16 nádejí 8 – ročných, 16 nádejí 9 – ročných a 13 nádejí 10 ročných. Chlapcov pretekalo spolu iba 9, z toho 1 mladšia nádej, 5 starších nádejí a 3 mladší žiaci. Mimo Slovenský pohár (SP) pretekalo aj 10 rekreačných korčuliarov v 2 kategóriách.

Na 3. ročníku Poľana Cup Detva štartovalo aj 8 krasokorčuliarok Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK) v 5 vekových kategóriách. V 7 – ročných nádejach Soňa Nemcová obsadil 10. miesto a Martina Vavrincová 9. miesto. V 10 – ročných nádejach Andrea Gaálová sa umiestnila na 10. mieste. V kategórii staršie žiačky Dominika Hatadámová obsadila 7. miesto a v mladších žiačkach 12 – ročných sa Dorota Marková umiestnila na 5. mieste. V kategórii 11 – ročných mladších žiačok sa Ema Huliaková umiestnila na 9. mieste, Karin Ištokovičová na 8. mieste a Laura Debnárová na 5. mieste.

Ich trénerka Jana Zrubecová mohla dievčatá veľmi pochváliť za predvedený výkon, keďže si všetky výrazne polepšili svoje bodové maximá.

Už o týždeň však na nich čaká ďalšie kolo pretekov SP v Liptovskom Mikuláši – Veľká Cena Liptova 2016 a na naše 2 malé 7 – ročné nádeje preteky v Budapešti – Santa Claus Cup.

Kompletné výsledky zo všetkých krasokorčuliarskych pretekov sú uvedené na web stránke Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu – http://www.kraso.sk. O činnosti ŠKK sa návštevníci dozvedia aktuálne informácie na http://www.krasozvolen.sk.

huliakova-istokovicova-debnarova-zrubecova
Na foto: Pretekárky ŠKK Zvolen z ľava Ema Huliaková, Karin Ištokovičová, Laura Debnárová s trénerkou Janou Zrubecovou. Zdroj foto: archív ŠKK Zvolen

TS: Mária Zrubecová (mz). Foto:archív ŠKK Zvolen