Veľké chcenie a bojovnosť Slávistiek nestačilo na favoritky spod Zobora

TJ Slávia TU Zvolen (magenta) - Volley project UKF Nitra

Sobota pred poslednou adventnou nedeľou 17.12.2016 bola na palubovke športovej haly na Zvolenskom sídlisku Západ v znamení volejbalového zápasu v extralige žien.

Do Zvolena prišiel momentálny líder tabuľky Volley project UKF Nitra, na čele s trénerom Martinom Rašnerom a iné ako víťazstvo si dozaista nepripúšťal aj keď...

V poslednom domácom zápase tohto roka bolo možné vidieť v našej zostave veľkú, takpovediac volejbalovú rošádu. Do zápasu nenastúpila kapitánka Jana Tužinská a tiež aj libero Lucia Trnavská. Namiesto nich sa však na palubovke objavila z číslom 5 Eva Eleková, ktorá je vo volejbalovom svete dobre známa.

Prvý set začali naše baby fantasticky a dá sa povedať, že zaskočili súperky a urobili si tak mierny náskok. Tréner Nitraniek Martin Rašner (minulú sezónu trénoval Zvolenskú Sláviu) tento nepriaznivý stav riešil tak, že nasadil Riu Grulišovú. Jej presne mierené a tvrdé strely nedokázali patrične spracovať naše mladšie hráčky a tak sa začal prvý set postupne bod po bode uberať k víťazstvu na stranu žien spod Zobora 0:1

V druhom sete opäť naše hráčky zabrali a držali viac než vyrovnanú partiu. Diváci, ktorých bolo na zápase požehnane, hnali povzbudzovaním naše dopredu. Hralo sa o každú loptu, každý centimeter ihriska a už dávno nebolo vidieť také nasadenie našich dievčat ako v tomto sete. Táto ich parádna hra im zabezpečila víťazstvo v tomto sete a vyrovnanie stavu zápasu na 1:1.

Tretí set bol jednoznačnou nadvládou súperiek, ktoré od samého úvodu išli ako rušeň bod za bodom a napokon skončil 10:25, čo znamenalo že stav zápasu sa priklonil na ich stranu 1:2. V podobnom duchu sa niesol aj ďalší, bohužiaľ záverečný set tohto zápasu a tak naše Slávistky prehrali tento zápas 1:3. Je však potrebné zdôrazniť, že proti súperkám tohto kalibru by prípadné víťazstvo bolo určite prekvapením kola.

Posledný tohtoročný zápas odohrajú naše Slávistky 20.12.2016 na palubovke VK Slávia EU Bratislava.