Na klzisku sa odohral duel ako z rozprávky

hkm-vs-rozpravkove-174

Spoločná fotografia na záver zápasu. Foto: ZV-podujatia.

Už po piaty raz sa na verejnom klzisku konal recesisticky poňatý hokejový zápas medzi výberom HKM Zvolen a rozprávkovými bytosťami.

Toto športovo - zábavné podujatie, ktoré pritiahlo v sobotu 17.12.2016 veľké množstvo ľudí na námestie opäť organizačne zastrešilo nielen mesto Zvolen, ale aj Divadlo Maska, ktorej člen okrem moderovania opäť zapožičal na tento duel patričné kostýmy.

Tento rok sa opäť na ľadovú plochu postavili Rozprávkové bytosti v zložení Baba Jaga, Valibuk, Kura, Dino, Opica, Potkan a samotný duel rozhodoval Yeti. Súpermi im boli za HKM Puliš, Jurík, Zuzin, Hraško a Krejči.

Hralo sa systémom 3 krát po 10 minút a počas každej prestávky mali deti možnosť súťažiť na ľadovej ploche o vecnú cenu. Jednou zo súťaží bolo aj ťahanie hráčov portvišmi, zasunutými v medzinoží.

Od samého začiatku to mali v rukách, respektíve v portvišoch hráči HKM, ktorí to aj napriek úporného tlaku rozprávkových bytostí ku koncu zápasu ustali a vyhrali tento duel 6:5 a tak si pripísali ďalšie víťazstvo vo svoj prospech.