Z prvenstva Vianočného turnaja žiačok sa tešili Banskobystričanky

bk-zvolen-ziacky-vianocny

Naše žiačky BK ZŠ Zvolen skončili na peknom 2. mieste. Foto: ZV-podujatia.

Vo štvrtok 29.12.2016 sa v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ konal Vianočný turnaj v basketbale žiačok s medzinárodnou účasťou.

Turnaj sa konal na palubovke ZŠ Mládeže, ktorej súčasťou je aj dievčenský basketbalový klub BK ZŠ Zvolen a tento klub turnaj aj organizačne zastrešoval.

Celkovo sa turnaja zúčastnili štyri žiacke družstvá a to: BK ZŠ Zvolen, BK ŠKP 08 B. Bystrica, MBK Lučenec a maďarský DVTK-ELKSK ózd.

Počas tohto dňa boli diváci svedkami vskutku kvalitných zápasov, až na samotný záver toho najlepšieho finálového, z ktorého lepšie vyšli …

Poďme sa teda pozrieť na priebeh samotných zápasov.

Na úvod sa na palubovke stretli dobre známe dievčenské družstvá a to domáce BK Zvolen trénerky Andrei Orlovej a MBK Lučenec. Nakoľko pár dní dozadu odohrali medzi sebou ligový duel dalo sa očakávať, že zopakujú podobný scenár aj na tomto turnaji. Ten sa aj dostavil a naše žiačky svojou kvalitnou hrou už po dvoch štvrtinách viedli 37:16 a po ďalších dvoch ešte pridali pár lôpt do koša súperiek a tento ich prvý zápas vyhrali 56:39.

Druhým zápasom bol zápas ŠKP Banská Bystrica a DVTK-ELKSK ózd a celý priebeh pripomínal boj Dávida s Goliášom, avšak nedopadol tak, ako v tom biblickom príbehu. Nielen výšková prevaha Bystričaniek bola ich silnou stránkou, ale rozhodne aj tá herná, ktorej sa nedalo veľa vytknúť a ich víťazstvo 105:27 (49:11) bolo toho dôkazom.

Azda za najzaujímavejší a najvyrovnanejší sa dá označiť duel medzi MBK Lučenec a DVTK-ELKSK ózd, ktorý mal rozhodnúť o tom, ktoré dievčenské družstvo sa bude radovať z bronzových medailí. Od úvodu zápasu si pár bodov náskoku držali Lučenčanky, ale maďarské hráčky hrali viac než rovnocennú partiu. V polovici zápasu síce prehrávali o štyri body 29:25, avšak poctivým dodržiavaním taktiky svojho trénera nielenže vyrovnali tento duel, ale pred záverečným klaksónom viedli o štyri body, ktoré si podržali do konca zápasu a ten vyhrali 43:47 a tak sa napokon tešili z 3. miesta.

Po tomto zápase, nakoľko čakala najmä maďarské hráčky ešte dlhá cesta domov, odovzdávali sa medaily a diplomy za 3. a 4. celkové umiestnenie.

Posledný zápas bol v podstate derby zápasom medzi domácimi Zvolenčankami a Banskobystričankami. Papierový favorit bol jasný a to súperky. V samotnom zápase mali navrch protihráčky, ktoré však víťazstvo nedostali úplne zadarmo. Po dvoch štvrtinách bol stav 19:46, ale odhodlanie našich hráčok, niečo s výsledkom urobiť nechýbalo. Po ďalších dvoch štvrtinách a záverečnom hvizde, ktorý zvestoval nielen koniec zápasu, ale aj záver turnaja spečatil konečný výsledok 48:91.

Na samotný záver prišlo k vyhodnoteniu turnaja, respektíve k udeleniu diplomov a medailí 1. a 2. družstvu turnaja.

Kto si prečítal tento článok až dokonca tomu je jasné, že na 1. mieste skončili Banskobystričanky, na 2. mieste Zvolenčanky a na 3. mieste – medailovom žiačky z maďarského klubu DVTK-ELKSK ózd a posledné miesto obsadili Lučenčanky.