LIMFU Zvolen pripravilo 13.ročník Ligy 40+

Autor IMG_1979

jan 19, 2017
limfu-40-zvolen-2017-sh-zapad-45

V telocvični 9. ZŠ na sídlisku Zvolen-Západ šesť mužstiev začalo 1. kolom súperenie o titul v trinástom. ročníku Ligy 40+. Výbor LIMFU (Liga malého futbalu) Zvolen už týždeň po Novom roku vyplnil znova zimnú „prestávku“ v malom futbale tradičnými halovými súťažami a pre štyridsiatnikov pripravil dlhodobú súťaž, v ktorej spoznáme víťaza po 10.kole až 25.marca 2017. Prvenstvo z poslednom ročníka obhajuje FC COFFOLA pod vedením Doda Šataru, ktorá titul získala u 4 krát. Dvojnásobným titulom sa môžu pochváliť mužstvá Slovakia a R-Pub, po jednom prvestve si zaknihovali Euroteam, Fortúna, Javanka a Elán.

V prvých stretnutiach nového ročníka sa na súpiskách objavilo 75 hráčov v zrelom veku nad 40 rokov. Na hre však vek badať nebolo. Brilantná technika, súhra a krásne góly, výborné kolektívne výkony i dobrá kondícia, spolu s výbornými výkonmi jednotlivcov sprevádzali úvodné zápasy.

V úvodnom kole sa strelecky prejavili najmä Peter Végh (Boxo Utd.) so 4 gólmi a strelci hetrikov Dušan Vojtek (Euroteam) a Rasťo Tornoš (Coffola), pričom celkovo v 1.kole Ligy 40+ padlo úctyhodných 30 gólov.

Euroteam 40 – SP Hronn Xanto 40 10:1 (4:0)

• Vojtek 3, Janeček 2, Balko 2, Paraj, Paulovčík, Biba – Krokoš

Tento ročník začínal zápasom Euroteamu s SP Hronn Xanto. Zverenci Milana Maňku sa pomalšie rozbiehali, no do polčasu stihli streliť štyri góly. V druhom dejstve už výrazne dominovali a inak veľmi dobre chytajúci Sás lovil loptu zo siete ešte šesť krát. Výborne a s prehľadom chytajúceho Guzmana sa predsa podarilo prekonať Krokošovi, ktorý po dorážke zaznamenal čestný úspech SP. Strelecky disponovaný Vojtek dosiahol hetrik a po dva góly „eurákov“ vsietili Balko a Janeček.

Raky Elán – R-Pub 3:3 (0:2)

• Koreň 2, Válovčan – Grofik 2, Soták

V druhom stretnutí nastúpili Raky Elán proti R-Pubu, ktorý po prvom dejstve viedol o dva góly i napriek niekoľkým výborným zákrokom brankára Kozárika a na druhej strane neraz „čaroval“ v bráne Tužinský, ktorý zlikvidoval i Kozárikovu penaltu. Hral sa však vyrovnaný zápas a po doslova profesorských akciách Kvasnu a Holíka a ich „okatých“ prihrávkach v druhom polčase strelili góly Válovčan a dva pridal Koreň. Stretnutie tak končilo deľbou bodov.

FC Coffola 40 – Boxo Utd. 56 6:7 (4:2)

• Tornoš 3, V.Maľa 2, Dvorovenko – Végh 4, Sudimák ml., Žifčák, Chabada

V poslednom stretnutí sa v šlágri prvého kola stretol obhajca titulu FC Coffola s Boxo Utd.. Vo veľmi kvalitnom stretnutí na úvod sezóny predviedli obe mužstvá nabité síce individualitami, ale predvádzajúce kolektívny štýl hry, z ktorého v prvom polčase ťažili hráči FC i zásluhou streleckej potencie Tornoša a vytvorili si dvojgólové vedenie. V druhom dejstve však „boxáci“ otočili skóre i vďaka štyrom gólom Végha. V drese Boxa vyčnieval Sudimák ml. nielen strelecky, či kondíciou, ale i prehľadom v hre i technickými finesami. Vyrovnanie FC však nepriniesla ani záverečná power play. A tak už v prvom kole došlo k veľkému prekvapeniu, keď štvornásobný víťaz Ligy 40 podľahol „boxákom“ síce len o gól, no prehra zverencov Doda Šataru vojde do histórie LIMFU, lebo Boxo Utd.56 prerušili sériu Coffoly bez straty bodu, teda bez prehry a remízy od januára 2015 po 720 dňoch, keď naposledy „pustili“ body Euroteamu po prehre 3:4 !

Brankára kola si vychytal Ľuboš Guzman (Euroteam) a honor naj hráča 1.kola si výkonom zaslúžil Štefan Sudimák ml.(Boxo Utd.).

V tabuľke strelcov po 1.kole viedol Peter Végh (Boxo Utd.)so 4 gólmi.

Všetky stretnutia nekompromisne rozhodoval Peter Hanes.

V sobotu 14.januára sa hralo 2.kolo už trinásteho ročníka Ligy 40+. V telocvični ZŠ na sídlisku Zvolen-Západ sa podľa rozpisu súťaže očakával v troch stretnutiach tuhý boj o postavenie v tabuľke. V troch stretnutiach 2.kola padlo celkom 26 gólov, čo je úctyhodný priemer viac ako 8 gólov na zápas. Strelecky sa prejavili najmä Maroš Balko (Euroteam), Ján Dvorovenko (Coffola) a Štefan Sudimák ml. (Boxo Utd.) so štyrmi gólmi, pričom celkovo v 13.ročníku Ligy 40+ padlo 56 gólov a vsietilo ich 25 strelcov.

Boxo Utd 56 – Raky Elán 5:1 (1:1)

• Sudimák ml. 4, Bosák – Šipula

V prvom zápase držali krok Raky Elán s favoritom, keď na Sudimákov gól stihol odpovedať premenením šance Šipula. V druhom dejstve už výrazne dominovali hráči Boxa a prekonali Kozárika ešte štyri krát po góle Bosáka a troch góloch znovu výborne hrajúceho Sudimáka. Hráči v drese Raky Elán si síce vytvárali šance, no „boxáci“ pozorne bránili a zbytok šancí vychytal Snopko.

Coffola 40 – Sp Hronn Xanto 40 9:5 (1:2)

• Dvorovenko 4, Tornoš 2, Kolár 2, A.Štefko – Krokoš 2, Gajdoš, Ľupták, Caban

V druhom stretnutí nastúpila Coffola s cieľom odčiniť výpadok v prvom kole, no stretnutie sa prekvapivo vyvíjalo v prospech Xanta. Skóre otvoril delovkou z druhej vlny Gajdoš. O chvíľu však po peknej kombinačnej akcii vyrovnal Dvorovenko, ale druhý gól Xanta pridal Ľupták. „Coffoláci“ si vytvorili trvalý tlak, mali nespočetné šance, no Sás v bráne Xanta ich privádzal do zúfalstva svojimi zákrokmi. V druhom dejstve pridal Krokoš i tretí gól a po znížení stavu po Tornošovom góle sa už začalo Coffole dariť premieňať šance a

keď hráči Xanta už nebránili tak tesne a zodpovedne ako v prvom polčase zvíťazila Coffola o štyri góly. Strelecky sa zaskvel Dvorovenko 4 gólmi.

R-Pub – Euroteam 40 0:6 (0:4)

Balko 4, Vojtek, Paulovčík

V poslednom stretnutí sa stretol R-Pub s Euroteamom, v ktorého bráne sa objavil Slančík. Vo veľmi jednoznačnom priebehu stretnutia sa zo začiatku nervózne hrajúci hráči Euroteamu postupne dostávali do tempa a dva Balkove góly ich dostali do hernej pohody. Keď benjamínok v drese „eurákov“, najmladší hráč súťaže, Paulovčík zvýšil vedenie a Balko uzavrel polčasový hetrik, bolo rozhodnuté. V druhom dejstve strelecky disponovaný Balko znovu pridal gól a o piaty v Cingelovej sieti ho „obral“ arbiter „nevidiaci“ loptu za bránkovou čiarou. V závere najprv Vojtek trafil brvno, no o chvíľu strelou z uhla uzavrel výsledok stretnutia.

Prvé dve stretnutia rozhodoval Peter Plavec a posledné Igor Vlačuha, no tento krát arbitri nemali svoj deň a na palubovke tak bola v stretnutiach zbytočná nervozita.

Honor brankára kola si určite hlavne za bravúrny výkon v prvom dejstve zaslúžil Jaroslav Sás (SP Hronn Xanto) a určiť naj hráča 2.kola bolo ťažké, zaujali viacerí, no výkonom vyčnieval znova Štefan Sudimák ml.(Boxo Utd.).

V tabuľke strelcov došlo k očakávanej zmene, Peter Végh (Boxo Utd.) so 4 gólmi klesol na 5.miesto a do čela sa dostal Maroš Balko (Euroteam) so 6 gólmi pred Sudimákom (Boxo), Tornošom a Dvorovenkom (obaja Coffola), ktorí strelili po 5 gólov.

6. Sp Hronn Xanto 40 2 0 0 2 6:19 0

3.kolo zohrajú v Lige 40+ až v sobotu o dva týždne 28.1.2016 znova v hale ZŠ Nám. Mládeže nasledovne o

• 09:00 SP Hronn Xanto 40 – R-Pub 40
  • 10:00 Euroteam 40 – Boxo Utd. 56
  • 11:00 Raky Elán 40 – FC Coffola 40