• Ut. feb 7th, 2023

Po famóznom závere išli naše body do Košíc

ByIMG_1979

okt 9, 2012
hkm-zvolen-hc-kosice-juniori
Puk na betónoch Košického brankára. Foto: Ján Števonka.

Športová sezóna 2012/13 vo Zvolene je v plnom prúde, hlavne však hokejová Tipsport Extraliga, v ktorej dominuje bez straty bodu domáci klub HKM Zvolen.

Rozbehnutá je aj 1. lige žien a po minuloročnom triumfálnom úspechu zvolenských extraligových juniorov sme si povedali na tomto portáli, že ak sa bude dať, prídeme sa pozrieť.

A sme tu s prvým článkom v tejto sezóne.

V sobotu 6.10.2012 sa hralo 6. kolo. Naši juniori hrali proti HK Spišská Nová Ves a výhra 8:2 (3:1, 3:1, 2:0) nás naštartovala k tomu, aby sme sa išli pozrieť na nasledujúci zápas v nedeľu 7.10.2012 proti HC Košice s.r.o. a veru dobre sme spravili.

V prvej tretine išlo najmä o zisťovanie kvalít súpera, hráči sa navzájom spoznávali a veru Košice nás  spoznali v podobe prvého puku v ich bránke.

Druhá tretina začala dosť svižne, po necelých dvoch minútach sme dostali vyrovnávajúci gól na 1:1. Počas tejto tretiny došlo kvôli faulu brankára na trestné strieľanie nášho mužstva, ale to sa nám nepodarilo premeniť. My sme síce nepremenili, ale za to sme pekne nakúpili v podobe dvoch gólov a tak v závere druhej tretiny svietilo na kocke nelichotivé 1:3

Počas prestávky sa vonku pred štadiónom točila horúca telefónna linka, ako nám to fajn ide sa zvestovalo kade tade.

Prišla však posledná tretina a znovuzrodenie nášho tímu. Prvý gól, ktorý prišiel nečakane  a snáď ani naši hráči netušili, ako k nemu prišlo priniesol stav 1:2. Na záverečný nervák si bolo treba počkať , veď ako sa povie, najlepšie na záver.  Došlo nielen na vylúčenia, hru bez nášho brankára a oddychový čas, ale ako blesk z jasného neba prišiel aj gól do košickej bránky, ktorý priniesol vytúžené vyrovnanie na 3:3.

Päť minút nadčasovej práce neprinieslo ovocie a tak došlo k strieľaniu na bránu. Prvé išli Košice a problém bol na svete. Domáci hráč však pri druhom strieľaní vyrovnal. Na rade boli Košice a pavučina sa vymetala v našej bráne. Betóny košického brankára náš nájazd zneškodnili. Išli Košice a náš brankár to zvládol. Išiel Zvolen a znova len odrazenie od košického brankára a je jasné, že sme prehrali zápas.

Videá – HKM Zvolen v bielom

Samostatné nájazdy 

Fotografie

Prehrali sme tento zápas, ale musí sa uznať, že naši nezaspali počas zápasu na vavrínoch a dokázali si vynútiť vyrovnanie. To, že sa nepodarilo strieľanie je vec druhá. Najbližšie idú 13.10.2012 juniori do Martina.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteru

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Podobná téma