Zvolenským starším žiačkam sa cez víkend nedarilo

bk-zvolen_bkm-zilina-123

BK ZŠ Zvolen - BKM Žilina. Foto: ZV-podujatia

Počas dvoch víkendových dní (v sobotu 18-teho a v nedeľu 19.2.2017) v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ odohrali po jednom zápase 19. a 20. kola staršie žiačky basketbalového klubu BK ZŠ Zvolen.

Tieto zápasy boli ich poslednými v základnej skupine a na záver čakali naše žiačky súperky, ktoré nejednému súperovi už ukázali, ako sa hrá basketbal minimálne ten v nedeľu. 

V sobotu prišli do Zvolena hráčky BKM Žilina, nad ktorými naše na ich palubovke v novembri minulého roku vyhrali 56:68 a tak sa dal očakávať minimálne vyrovnaný duel. Realita v odvetnom zápase na domácej palubovke však bola iná a aj napriek veľkej snahe naše dievčatá prehrali tento zápas 52:71 (30:38).

V nedeľu sa hral derby zápas a v podstate sem do kráľovského mesta zavítal podstatne väčší kaliber a to konkrétne líder tabuľky, ktorý počas sezóny prehral len jeden zápas a to dobre známe rovesníčky z BK ŠKP 08 Banská Bystrica. Banskobystričanky mali vo všetkých herných činnostiach navrch a v polovici bol ich náskok poriadne veľký 6:49, v druhej časti sa ešte zvýšil a napokon po záverečnom hvizde bol stav 36:98.

Takže asi takto nejako to bolo a po poslednom zápase sa dá povedať, že zverenkyne Andrey Orlovej odohrali počas sezóny aj lepšie aj horšie zápasy, ale na palubovke odovzdali do každého zápasu veľa energie. Ich hernému prejavu by sa možno dalo to či ono vyčítať, ale za mňa, ktorý obetoval ich zápasom XY dní to bolo v pohode a 7. miesto je toho dôkazom, ktoré im zabezpečilo to, že budú hrať len o umiestnenie na 7 – 10 konečnom mieste.

Viac info o ďalších zápasoch už onedlho.

Nech sa páči aspoň pár fotografií z týchto dvoch zápasov

Fotografie

BK ZŠ ZvolenBKM Žilina

BK ZŠ Zvolen – BK ŠKP 08 Banská Bystrica

Článok a fotografie: J. Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: