• Ne. mar 26th, 2023

Bojovný volejbalový zápas lepšie zvládli Kežmarčanky

TJ Slávia TU Zvolen (magenta) - KV MŠK Oktan Kežmarok (modrá)
TJ Slávia TU Zvolen (magenta) – KV MŠK Oktan Kežmarok (modrá). Foto: ZV-podujatia.

Srdnatý bojovný volejbal a obrovská fanúšikovská základňa na tribúne, burcujúca oba tímy do maximálneho výkonu, ale vyhrať mohol len jeden ženský klub.

Reč je o sobotnom (10.10.2015) extraligovom zápase žien medzi TJ Slávia TU Zvolen – KV MŠK Oktan Kežmarok,  ktorý sa hral v hale ZŠ Námestie mládeže na sídlisku Západ.

Favorit zápasu bol možno papierovo jasný, čo sa skúseností týka, ale túto sezónu vyhral úvodný 5 setový zápas proti volejbalovému výberu COP Nitra 2:3 a o týždeň na to podľahol taktiež v 5. setovej dráme, ale tentokrát doma z UKF Nitra.

Dalo sa teda očakávať, že si si prídu sem do Zvolena napraviť chuť a bez bodov do tabuľky nemienia odísť.

Na druhej, čiže našej  strane ženy trénera Rašnera TJ Slávia TU ukázali v oboch predchádzajúcich zápasoch, že nebudú  len 5-tym kolesom na voze a aj keď zatiaľ nemajú ani bod,  rozhodne podávajú oduševnený a tímový výkon,  čo sa ukázalo aj v dnešnom zápase.

Aj po tomto zápase sa dá povedať, že víťazné zápasy ešte len prídu a fanúšikovia, ktorých bol opäť plný stánok (cca 250) sú o tom presvedčení a dali to aj na tomto zápase povzbudzovaním patrične najavo.

Priebeh zápasu 

Prvý set bol značne vyrovnaný a išlo sa doslova bod po bode a všetci, ktorí si našli čas a prišli povzbudzovať na tribúnu hnali naše baby dopredu a bolo sa veru na čo pozerať. Avšak koncovka tohto setu bola v podaní kežmarských žien 0:1

Druhý set sa nepodarilo priam ideálne zachytiť v úvode a súperky si urobili mierny až 5 bodový náskok. Naše ženy sa s tým popasovali viac než bravúrne a fantastickou hrou, ktorú bolo vidieť na oboch stranách sa dotiahli na rozdiel 2 bodov, ale opäť koncovku lepšie zvládli súperky 0:2.

V treťom sete sa dali postrehnúť dve veci a to, že sa naše baby doslova vyšťavili na predchádzajúcich dvoch setoch a súperky, ktoré nám svojou  skúsenosťou a bojovnosťou  nedarovali nič a záver bol jednoznačne v ich podaní 0:3

Tabuľka

Zostavy 

 • Slávia TU Zvolen – Osvaldová(C), Sásiková, Luptáková, Nociarová, Poláčiková, Danková ( Tomašeková, Hešková, Fekiačová ) libero Trnavská

Tréner – Martin Rašner.

 • KV MŠK Oktan Kežmarok – Jakušová Katarína, Harčárová Alexandra, Vrabcová Natália, Kaplanová Lucia, Labudová Lýdia, Gajdušková Michaela (L), Becková Anna, Zátrochová Paula, Skupinová Veronika, Smák Monika, Jagodzińska Michalina (L), Kurťaková Zuzana

Tréner – Jozef Bréda

Rozhodcovia – Pivarček, Kováč

Ostatné výsledky 3. kola extraligy žien 10.10.2015

 • TJ Slávia TU Zvolen – KV MŠK Oktan Kežmarok 0:3
 • Senický volejbalový klub – COP Nitra 0:3
 • VTC Pezinok – VK Slávia EU Bratislava 0:3
 • UKF Nitra – 1. BVK Bratislava – bude sa hrať v nedeľu 11.10.2015
 • Prešov – voľno

Najbližší domáci zápas odohrajú naše baby v októbri a to 14.10.2015 konkrétne proti Senický volejbalový klub.

4. kolo – 14.10.2015 

 • KV MŠK Oktan Kežmarok – 1. BVK Bratislava
 • Prešov – UKF Nitra
 • COP Nitra – VTC Pezinok
 • TJ Slávia TU Zvolen – Senický volejbalový klub – o 19:00 hod
 • VK Slávia EU Bratislava – voľno

Fotografie

Článok a foto: ZV-podujatia.