Slávistky držali krok s Prešovčankami, ale napokon prehrali

slavia-tu-zvolen_eperia-presov-53

V poslednú februárovú sobotu 25.2.2017 sa v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ hral volejbalový zápas už 7. kola nadstavbovej časti v extralige žien o umiestnenie na 5 - 10. mieste.

Sem do Zvolena prišli súperky z východu republiky a to konkrétne z Prešova klub VK Eperia Prešov.

Papierový favorit zápasu bol v podstate jasný, ale zas nemohol očakávať, že príde a zvíťazí a body budú jeho. Musel aj on bojovať o každú loptu, veď z jednej strany má VTC Pezinok a zo strany druhej COP Nitra, inak ho kvôli počtu bodov nemohlo nič ohroziť.

Naše ženy z klubu TJ Slávia TU Zvolen stagnujú na predposlednom mieste, posledné Seničanky ich už nemôžu ohroziť a tú tvrdú trojku Pezinok, Prešov, Nitra nemohli dosiahnuť (baráž je viac než istá)

Aj napriek tomuto všetkému boli diváci, ktorých prišlo dosť svedkami pekného volejbalu, počas ktorého aj dosť hlasno povzbudzovali.

Prvé dva sety boli viac než vyrovnané, najskôr prvý bod získali naše v pomere 25:20, ale treba povedať, že počas celého setu sa v podstate len doťahovali a až v závere zlomili prešovské ženy.

V druhom sa karta obrátila a aj napriek veľkej bojovnosti sa našim nepodarilo vyhrať tento set, prehrali ho 19:25 a stav bol vyrovnaný 1:1.

Tretie dejstvo bolo v rukách EPERIE, ktorá hrala pri chuti a bod po bode si vytvorila náskok, ktorý napokon spečatila vo víťazstvo 13:25 a celkovo už viedla 1:2.

Bolo teda otázkou, čo sa udeje v štvrtom dejstve, či zaberú Slávistky a vynútia si tajbrejk alebo to bude EPERIA, ktorá si potom zapíše ďalšiu výhru a body do tabuľky.

V poslednom sete tohto zápasu sa hrala viac než vyrovnaná partia, ale súperky sa nemienili a nechceli vzdať a bod po bode napokon dotiahli zápas do svojho víťazstva po výhre v sete 19:25, čo znamenalo konečný stav 1:3.

Treba ešte dodať, že Zvolenské Slávistky hrali v mierne okresanej zostave.

Nech sa páči pár fotografií a video

Zostavy

• TJ Slávia TU Zvolen – Eva Eleková, Jana Kubaliaková, Natália Balcová, Juliána Hešková, Natália Vrabcová, Radka Kubaliaková, Vanessa Michalíčková

Tréner – Marián Uvaček

• VK Eperia Prešov – Barbora Kerpčarová, Ivana Olejníková, Zuzana Kisidayová, Petra Obermanová, Veronika Jakábová, Blanka Bodnárová, Slávka Salamonová, Michaela Schniererová, Tatiana Štieberová, Ivana Povrazníková

Tréner – František Bočkay

Rozhodcovia – Yurlov Andrij a Lucia Poláčiková

Slová trénerov

Marián Uvaček – TJ Slávia TU Zvolen

• Povedané slovami jedného hokejového tréenra, napriek mnohým chybám, to bol celkom pohľadný volejbal.

František Bočkay – VK Eperia Prešov

• Dnes sme sa ťažšie rozbiehali. V prvom sete nás Zvolen zatlačil podaním a hral dobre. Od druhého setu sme začali viac presadzovať v útoku a hrali sme uvolnenejšie. Ale na víťazstvo sme sa museli poriadne nadrieť. V posledných troch kolách nás čakajú ťažkí súperi, ale pokúsime sa uspieť a vybojovať si čo najvýhodnejšiu pozíciu pred play off.